Marcowe odwiedziny w USA

Dyrektor Reprezentacji Polski Łukasz Koszarek oraz były pracownik KoszKadry, a obecnie skaut Denver Nuggets Rafał Juć lecą do Stanów Zjednoczonych. Wizyta ma oczywiście konkretny cel - Koszarek i Juć spotkają się w USA z Jeremym Sochanem oraz Brandinem Podziemskim.

 

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

W czwartek 7 marca dwuosobowa delegacja Polskiego Związku Koszykówki wyleci do Stanów Zjednoczonych, aby spotkać się z dwoma zawodnikami grającymi na co dzień w najlepszej lidze świata - NBA.

Łukasz Koszarek, Dyrektor Reprezentacji Polski oraz Rafał Juć, skaut Denver Nuggets, zamierzają spotkać się jedynym Polakiem grającym w NBA, Jeremym Sochanem oraz zawodnikiem aspirującym do gry w naszej kadrze, Brandinem Podziemskim.

- Cel wizyty jest prosty: spotkać się zarówno z Jeremym, jak i Brandinem, a także ich rodzinami, aby porozmawiać o współpracy i wizjach na przyszłość. Dobra technologiczne pozwalają co prawda na codzienny kontakt, ale nic nie zastąpi bezpośredniej rozmowy. Chcemy spotkać się obydwoma graczami i szczerze porozmawiać, przedstawić naszą perspektywę, choć w obu przypadkach będą to inne rozmowy. W przypadku Jeremy’ego kontekstem jest występ w czerwcowym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, a w przypadku Brandina wizja jest odleglejsza. Niemniej, utrzymywanie bliskich relacji z obydwoma zawodnikami jest kluczowe dla PZKosz i Kadry - mówi Łukasz Koszarek.

Jeremy Sochan zagrał dotąd jeden mecz w reprezentacji Polski. W lutym 2021 roku wystąpił przeciwko Rumunii w kwalifikacjach do mistrzostw Europy i zdobył 18 punktów (6/10 z gry), 3 zbiórki, 2 bloki oraz asystę. Brandin Podziemski w kadrze nie grał - nie ma nawet jeszcze polskiego paszportu. Jego pochodzenie predysponuje go jednak do gry w reprezentacji naszego kraju.

W USA Koszarek i Juć spędzą sześć dni. W tym czasie obejrzą trzy spotkania: Golden State Warriors - Chicago Bulls oraz dwukrotnie konfrontację San Antonio Spurs z Golden State Warriors.

 

 

udostępnij