Komentarze po meczu Polska - Macedonia Północna

Co po spotkaniu Polska - Macedonia Północna w ramach kwalifikacji do EuroBasketu 2025 mówili trenerzy i zawodnicy obu drużyn?

 

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Aleksandar Joncevski, trener reprezentacji Macedonii Północnej: Wiedzieliśmy przeciwko komu gramy. Polska to mocny zespół ze świetnym trenerem. W pewnych elementach ryzykowaliśmy - np. zostawialiśmy otwarte rzuty Balcerowskiemu. Znaliśmy zagrywki Polaków, oglądaliśmy ich mecz z Litwą. Sztab szkoleniowy i medyczny wykonał świetną pracę. Będziemy dalej szukać swoich szans na awans na EuroBasket. Mamy duży szacunek do reprezentacji Polski, która zrobiła świetny wynik na ostatnich mistrzostwach Europy. Wzięlibyśmy zwycięstwo nawet jednym punktem w ciemno.

Ethan Happ, zawodnik reprezentacji Macedonii Północnej: Trenerzy dobrze nas przygotowali, co było widoczne także w momencie, gdy rywale zmienili obronę na strefową. Jak się ma takiego rozgrywającego jak Nenad Dimitrijevic, to wszystko idzie łatwiej. Ważne jest to także, że każdy zawodnik dał z siebie wszystko.

Igor Milicić, trener reprezentacji Polski: Niewiele można powiedzieć o tym meczu z naszej strony. Zagraliśmy poniżej naszych możliwości, szczególnie ze strony defensywnej. Nie jesteśmy już underdogami. W takich meczach ludzie patrzą na nas jako na półfinalistów EuroBasketu. Jesteśmy poza formą, także mentalną. Nie mogę powiedzieć, że zawodnicy nie chcieli wygrać, ale drugi mecz z rzędu mieliśmy więcej strat niż asyst. Dużo małych rzeczy zabrakło w tym okienku. Szybkość i energia - to jest nam zawsze potrzebne. Teraz na pewno nie byliśmy na tym poziomie, jak w zeszłym roku, czy wcześniej. Nie możemy zapomnieć o tym okienku. Musimy się dowiedzieć dlaczego do tego doszło. To okienko otworzyło nam oczy - pokazało gdzie jesteśmy taktycznie, fizycznie, jakościowo. Na pewno konsekwencje z tych dwóch meczów będą wyciągnięte. Postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę ciężką pracą, determinacją, energią, wspólną chęcią. Nie po to, aby później każdy grał po swojemu.

Andrzej Pluta, zawodnik reprezentacji Polski: Zaczęliśmy mecz ze zbyt wieloma błędami w defensywie. Dawaliśmy im sporo szans na punkty drugiej szansy po zbiórkach ofensywnych. Było nam ciężko zdobywać łatwe punkty z szybkiego ataku. Jako zawodnicy dostajemy pewne informacje przed meczem. Naszym zadaniem jest to wykonać. Czasami ciężko jest przygotować się w kilka dni i zmienić wszystkie przyzwyczajenia z klubów. Musimy brać więcej odpowiedzialności na siebie.

 

 

 

udostępnij