Kadra podejmuje Macedonię Północną. Oglądaj w TVP Sport

Reprezentacja Polski w poniedziałek o godz. 18:00 podejmie Macedonię Północną w ramach kwalifikacji do EuroBasketu 2025. Transmisja w TVP Sport.

 

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Biało-Czerwoni w ostatni czwartek musieli uznać wyższość Litwy - nasi sąsiedzi wygrali w Wilnie 83:64. Na uwagę zasługuje jednak wysoka forma Michała Sokołowskiego, który po triumfie w Pucharze Włoch i wywalczeniu tytułu MVP tej imprezy, rzucił aż 26 punktów w meczu kadry.

Z Macedonią Północną reprezentacja zagrała dwa mecze towarzyskie minionego lata podczas pobytu w Belgradzie. Oba spotkania zakończyły się wysokimi wygranymi - najpierw 97:81, a następnie 84:52. Nasi najbliżsi rywale w meczu rozgrywanym kilka dni temu w Skopje przegrali z Estonią 69:74 (28 punktów rzucił Nenad Dimitrijević, a 18 punktów, 10 zbiórek i 4 bloki dołożył naturalizowany Ethan Happ).

- Macedonia to dobry zespół, grają bardzo agresywnie. Oglądaliśmy ich mecz z Estonią, w którym postawili bardzo ciężkie warunki. Możemy to porównywać, bo wiemy jak gra Estonia, mieliśmy niedawno okazję do gry z nimi. Macedonię z kolei pamiętamy z zeszłorocznych sparingów, ale teraz to całkowicie inna drużyna. Zaczęli grać w zupełnie innym stylu - jak już wcześniej wspomniałem, bardzo agresywnie. Musimy wyjść w 100 procentach skoncentrowani, nie odpuszczać i wtedy będziemy spokojni o wynik - powiedział Jakub Garbacz.

W poniedziałkowym spotkaniu w zespole trenera Igora Milicicia nie zobaczymy Mateusza Ponitki, którego klub - Partizan Belgrad - poprosił o jego wcześniejszy powrót do Serbii. W dwunastce meczowej pojawi się za niego Mikołaj Witliński.

Polacy mają już zapewniony udział w najbliższym EuroBaskecie jako współorganizator - faza grupowa zostanie rozegrana na przełomie sierpnia i września 2025 roku w Hali Spodek w Katowicach.

 

Początek spotkania Polska - Macedonia Północna w poniedziałek o godz. 18:00. Transmisja w TVP Sport.

 

Skład reprezentacji Polski na mecz z Macedonią Północną:

Aleksander Balcerowski, Panathinaikos Ateny (Grecja)
Aleksander Dziewa, Hamburg Towers (Niemcy)
Jakub Garbacz, Anwil Włocławek
Michał Michalak, PAOK Saloniki (Grecja)
Jakub Nizioł, WKS Śląsk Wrocław
Luke Petrasek, Anwil Włocławek
Andrzej Pluta, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia
Jakub Schenk, Trefl Sopot
Michał Sokołowski, Gevi Neapol (Włochy)
Mikołaj Witliński, Trefl Sopot
Jarosław Zyskowski, Trefl Sopot
Przemysław Żołnierewicz, King Szczecin

Sztab reprezentacji Polski:

Trener główny: Igor Milicić
Dyrektor sportowy: Łukasz Koszarek
Asystenci: Artur Gronek, Grzegorz Kożan, Andrzej Urban
Trener przygotowania motorycznego: Dominik Narojczyk
Fizjoterapeuci: Marcin Lubik, Mateusz Mruk
Lekarz: Dr Michał Harasymczuk
Kierownik: Maciej Krupiński
Rzecznik prasowy: Michał Fałkowski

 

 

 

udostępnij