Znamy skład reprezentacji Polski

Trener reprezentacji Polski Igor Milicić wybrał 14 zawodników, którzy w Sosnowcu będą przygotowywali się do lutowych meczów kwalifikacyjnych do EuroBasketu 2025. Bilety na spotkanie Polska - Macedonia Północna dostępne są na EBILET.pl

 

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Reprezentacja Polski w poniedziałek 19 lutego w Arenie Sosnowiec rozpocznie przygotowania do spotkań z Litwą (22 lutego, Wilno) oraz Macedonią Północną (26 lutego, Sosnowiec). Trener Igor Milicić wraz ze sztabem szkoleniowym z szerokiego składu wybrał 14 zawodników, którzy będą mieli szansę pokazania się w tych meczach.

- Przed nami mecze z Litwą na wyjeździe i Macedonią Północną w Sosnowcu. Te spotkania będziemy traktować jako przygotowania do kwalifikacji olimpijskich, dlatego powołaliśmy naszych najlepszych zawodników. Jednocześnie chcemy sprawdzić kolejnego młodego gracza w warunkach kadry - Jakuba Szumerta. To idealny moment, żeby w krótkim czasie zrobić coś pożytecznego na przyszłość - powiedział trener Igor Milicić.

- Jako gospodarz fazy grupowej EuroBasketu 2025 reprezentacja Polski ma zagwarantowane miejsce w turnieju. Nie oznacza to jednak, że spotkania kwalifikacyjne nie mają dla kadry znaczenia. Wręcz przeciwnie - w każdym meczu Biało-Czerwoni chcą przede wszystkim wygrywać. Liczymy na świetny doping naszych kibiców w Arenie Sosnowiec już 26 lutego - powiedział Łukasz Koszarek, dyrektor sportowy reprezentacji Polski.

Swój pierwszy mecz w ramach kwalifikacji kadra rozegra na wyjeździe z Litwą, natomiast już 26 lutego o godz. 18:00 w Arenie Sosnowiec w ArcelorMittal Park podejmie Macedonię Północną. Z tym rywalem kadra zagrała dwa mecze towarzyskie minionego lata - najpierw wygrała 97:81, a następnie 84:52. Teraz pora na zwycięstwo w spotkaniu oficjalnym!

Bilety na mecz Polska - Macedonia Północna dostępne są od 20 zł (ulgowe) i od 40 zł (normalne) na stronie EBILET.pl

Polacy mają już zapewniony udział w najbliższym EuroBaskecie jako współorganizator - faza grupowa zostanie rozegrana na przełomie sierpnia i września 2025 roku w Hali Spodek w Katowicach.

 

Skład reprezentacji Polski na mecze z Litwą i Macedonią Północną:

Aleksander Balcerowski, Panathinaikos Ateny (Grecja)
Aleksander Dziewa, Hamburg Towers (Niemcy)
Jakub Garbacz, Anwil Włocławek
Michał Michalak, PAOK Saloniki (Grecja)
Jakub Nizioł, WKS Śląsk Wrocław
Luke Petrasek, Anwil Włocławek
Andrzej Pluta, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia
Mateusz Ponitka, Partizan Belgrad (Serbia)
Jakub Schenk, Trefl Sopot
Michał Sokołowski, Gevi Neapol (Włochy)
Jakub Szumert, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia
Mikołaj Witliński, Trefl Sopot
Jarosław Zyskowski, Trefl Sopot
Przemysław Żołnierewicz, King Szczecin

 

Sztab reprezentacji Polski:

Trener główny: Igor Milicić
Dyrektor sportowy: Łukasz Koszarek
Asystenci: Artur Gronek, Grzegorz Kożan, Andrzej Urban
Trener przygotowania motorycznego: Dominik Narojczyk
Fizjoterapeuci: Marcin Lubik, Mateusz Mruk
Lekarz: Dr Michał Harasymczuk
Kierownik: Maciej Krupiński
Rzecznik prasowy: Michał Fałkowski

 

 

 

 

udostępnij