Kadetki w ćwierćfinale mistrzostw Europy!

Mamy drugą kobiecą kadrę w najlepszej ósemce mistrzostw Europy dywizji A. Po kadrze juniorek tej sztuki dokonały nasze koszykarki do lat 16, które dobrą postawę w grupie przełożyły na mecz 1/8 finału, w którym pewnie zwyciężyły Słowenię. W ćwierćfinale Polki zagrają w środę z Francją.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Wyśmienity początek spotkania, w którym Polki zdominowały wydarzenia na parkiecie, przełożył się na dobrą grę naszego zespołu w kolejnych częściach meczu i ostatecznie zapewnił zdecydowaną wygraną nad Słowenią.

Pierwszą kwartę Polki wygrały 25:9, otwierając spotkanie od sześciu punktów zdobytych z rzędu. Szybko podopieczne Rafała Czyszpaka zbudowały przewagę 14:2, do czwartej kwarty tylko powiększając przewagę nad rywalkami.

Z uwagi na wyraźną przewagę sztab szkoleniowy często rotował składem, w końcówce bardziej niż rozmiarami różnicy punktowej, przejmując się zmęczeniem fizycznym poszczególnych zawodniczek. Z tego powodu żadna z reprezentantek Polski nie przebywała na boisku dłużej niż 25 minut.

W walce o półfinał mistrzostw Europy Polki czeka trudne zadanie. Rywalem Biało-Czerwonych o godzinie 15:30 polskiego czasu będzie Francja.

Słowenia - Polska 42:66 (9:25, 8:15, 11:15, 14:11)
Polska: K. Keller 19, W. Haegenbarth 12, J. Rakowska 11, M. Burliga 7, I. Woźna 4, H. Danielewicz 4, L. Brzustowska 3, J. Koryzna 2, Z. Marczyńska 2, M. Troszka 2, K. Banasiak 0, W. Gbiorczyk 0.