Kadra U20 kobiet zakończyła ME dywizji A

Wygraną z mistrzostwami Europy dywizji A pożegnała się reprezentacja Polski do lat 20 kobiet. W swoim ostatnim meczu Biało-Czerwone zwyciężyły 86:63 i zajęły 11. miejsce w turnieju. Już wcześniej Polki zapewniły sobie utrzymanie w elicie.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

To było drugie spotkanie Polek z reprezentacją z Półwyspu Bałkańskiego podczas rozgrywanego w Kłajpedzie i Wilnie turnieju. Wcześniej zawodniczki znad Wisły zmierzyły się z Czarnogórą w grupie, wówczas po udanej czwartej kwarcie zwyciężyły 71:60.

Mecz o 11. miejsce na Starym Kontynencie rozstrzygnał się w środkowym fragmencie zawodów, gdy rozpędzone Polki zanotowały serię 26:0.

Złoto dla Francji, która po jednostronnym finale pokonała Łotwę 85:59. Brąz dla Hiszpanii, wyraźnie lepszej w starciu o trzecie miejsce od Serbii (94:36).

Polska - Czarnogóra 86:63 (15:21, 25:9, 27:10, 19:23)
Polska: N. Batura 22, M. Masłowska 14, E. Kalenik 10, W. Furman 9, A. Jarząb 9, J. Michniewicz 8, R. Sajdak 6, M. Piasecka 5, A. Mielnicka 3, M. Kozłowska 0, K. Wnorowska 0.