Świetny początek ME kadry U16 mężczyzn

Od przekonywującej wygranej nad Łotwą swój udział w mistrzostwach Europy U16 dywizji A rozpoczęła reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni zwyciężyli 94:60, rzucając od rywali więcej punktów w każdej z kwart.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Polacy od początku zawodów narzucili rywalom swój styl gry. Nasz zespół zyskał przewagę po obu stronach parkietów, dużą część punktów zdobywając po szybkich atakach.

Sztab szkoleniowy KoszKadry U16 w inauguracyjnym starciu z Łotwą często rotował składem, a każdy z zawodników przebywał na boisku przynajmniej pięć minut. Każdy z reprezentantów uzyskał też przynajmniej 4 punkty.

Kolejne spotkanie na turnieju w Skopje Polacy rozegrają w niedzielę z Serbią, która na inaugurację nie sprostała Grecji (55:75). Początek spotkania o godzinie 18:00.

Łotwa - Polska 60:94 (10:21, 16:24, 14:22, 20:27)
Polska: B. Łazarski 16, M. Kenig 14, M. Majewski 10, K. Prochorowicz 10, J. Galewski 7, M. Leniec 7, Sz. Buczkowski 6, P. Hartman 6, D. Grzejszczyk 6, J. Dąbrowski 4, K. Misztal 4, B. Czapla 4.