Polacy poznali rywali w turnieju prekwalifikacyjnym do IO

Reprezentacja Polski poznała rywali w turnieju prekwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, który odbędzie się od 13 do 20 sierpnia w Gliwicach.

 

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Zespół prowadzony przez trenera Igora Milicicia zagra w fazie grupowej w Arenie Gliwice z Węgrami, Bośnią i Hercegowiną oraz Portugalią.

Dwie najlepsze drużyny zagrają w fazie finałowej (również w Gliwicach), gdzie połączą się z zespołami z grupy A rozgrywanej w Tallinie. Oprócz gospodarzy, Estonii, wystąpią tam też: Czechy, Izrael i Macedonia Północna.

Zwycięzca całego turnieju otrzyma prawo gry w kwalifikacjach olimpijskich w 2024 roku.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani i pozytywnie nastawieni po losowaniu. Najważniejsza rzecz, to fakt, że prekwalifikacje odbędą się w Gliwicach, więc na pewno będziemy mieli całą publiczność za sobą. Grupa jest ciekawa. Gramy z Portugalią, którą bardzo dobrze znamy, z Bośnią i Hercegowiną, która być może będzie miała zawodników z NBA oraz zawsze groźnymi Węgrami. Chcemy być jak najlepiej przygotowani, żeby wygrać finał w Gliwicach i awansować do kolejnej fazy - powiedział Łukasz Koszarek, dyrektor sportowy reprezentacji Polski.

O rozpoczęciu sprzedaży biletów poinformujemy wkrótce.

 

Grupy prekwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich:

Grupa A (Tallin): Czechy, Macedonia Północna, Izrael, Estonia
Grupa B (Gliwice): Portugalia, Polska, Węgry, Bośnia i Hercegowina
Grupa C (Stambuł): Turcja, Ukraina, Bułgaria, Islandia
Grupa D (Stambuł): Holandia, Chorwacja, Belgia, Szwecja

 

Już wcześniej Gliwice były gospodarzem koszykarskich widowisk na najwyższym poziomie. 20 lutego 2020 roku Polacy podejmowali Izrael w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy - to spotkanie oglądało ponad 12 tysięcy kibiców! Później - w lutym 2021 roku - Biało-Czerwoni w tej hali rozgrywali spotkania z Hiszpanią i Rumunią (debiut Jeremiego Sochana!). Następnie w czerwcu 2021 roku kadra rozegrała kilka meczów towarzyskich, w których rywalami były zespoły Meksyku, Rosji, Tunezji oraz Brazylii.

 

udostępnij