Balcerowski po raz drugi “Wschodzącą Gwiazdą” Europucharu

Reprezentant Polski, Aleksander Balcerowski, już po raz drugi został wybrany “Wschodzącą Gwiazdą” rozgrywek Europucharu.

 

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Poprzednio to wyróżnienie Balcerowski otrzymał w sezonie 2020/21. Jest dopiero drugim zawodnikiem w historii, który otrzymał tę nagrodę dwa razy - poprzedni był Bojan Dubljević.

Gran Canaria z Balcerowskim w składzie awansowała do samego finału Europucharu. Polak w 21 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 8,8 punktu, 3,7 zbiórki i blok.

Środkowy od kilku lat jest ważnym zawodnikiem reprezentacji Polski, z którą wywalczył ósme miejsce na mistrzostwach świata w 2019 roku oraz czwarte na EuroBaskecie w 2022 roku.

Aleksander Balcerowski jest drugim Polakiem - po Mateuszu Ponitce - który otrzymał nagrodę “Wschodzącej Gwiazdy” Europucharu. Ponitka sięgnął po to wyróżnienie w 2016 roku jako zawodnik zespołu z Zielonej Góry.

W przeszłości w tej kategorii triumfowali także tacy zawodnicy jak: Victor Claver, Milan Macvan, Donatas Motiejunas, Jonas Valanciunas, Bojan Dubljević, Kristaps Porzingis, Rolands Smits, Dżanan Musa, Martynas Echodas oraz Khalifa Diop.

 

 

 

udostępnij