Polska - Szwajcaria w czwartek w Lublinie

Reprezentacja Polski w czwartek o godz. 19:45 w hali Globus w Lublinie podejmie Szwajcarię w ramach prekwalifikacji do EuroBasketu 2025. Transmisja w TVP Sport. Bilety na EVENTIM.PL

 

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

W zgrupowaniu w Lublinie wzięło udział ośmiu koszykarzy, którzy we wrześniu grali na świetnych mistrzostwach Europy, zakończonych przez Biało-Czerwonych na wysokim czwartym miejscu. Dołączyli do nich między innymi Andrzej Pluta, Szymon Wójcik i Jakub Nizioł.

- Skład na mecz ze Szwajcarią jest jednym z najmłodszych w ostatnich latach. Cały czas sprawdzamy zawodników pod kątem przydatności do kadry, a swoją szansę na zaprezentowanie się dostaną Andrzej Pluta oraz Szymon Wójcik. Cieszymy się, że możemy wprowadzać do drużyny młodych zawodników i umożliwiać im zdobywanie cennego doświadczenia - powiedział trener Igor Milicić.

Najbliższy rywal reprezentacji Polski - Szwajcaria w sierpniu przed własną publicznością pokonał Austrię 74:64. Najlepszym strzelcem był wtedy Robert Zinn, który zdobył 14 punktów, a 13 dołożył Juraj Kozic. Kilka dni później podopieczni trenera Iliasa Papatheodorou musieli uznać wyższość Chorwacji 53:84 (10 punktów na swoim koncie zanotował Selim Fofana).

Reprezentacja Polski ma już zapewniony udział w EuroBaskecie 2025 - nasz kraj będzie organizatorem jednej z grup. Spotkania prekwalifikacji to jednak idealna okazja do sprawdzenia się z innymi zespołami w meczach o punkty i przetestowania poszczególnych zawodników.

Bilety na mecz Polska - Szwajcaria w hali Globus w Lublinie dostępne są w cenach 30 i 20 zł (normalne) oraz 15 i 10 zł (ulgowe) na EVENTIM.PL

 

Skład reprezentacji Polski na mecz ze Szwajcarią

Rozgrywający

Łukasz Kolenda, WKS Śląsk Wrocław
Andrzej Pluta, Trefl Sopot

Rzucający

Jakub Garbacz, BM Stal Ostrów Wielkopolski
Michał Michalak, Manisa Buyuksehir Belediye (Turcja)

Niscy skrzydłowi

Michał Kolenda, Trefl Sopot
Jakub Nizioł, WKS Śląsk Wrocław
Michał Sokołowski, Nutribullet Treviso Basket (Włochy)

Silni skrzydłowi

Aleksander Dziewa, WKS Śląsk Wrocław
Szymon Wójcik, Enea Zastal BC Zielona Góra
Jarosław Zyskowski, Trefl Sopot

Środkowi

Aleksander Balcerowski, Gran Canaria (Hiszpania)
Dominik Olejniczak, Gravelines Dunkierka (Francja)

 

Sztab reprezentacji Polski

Trener główny: Igor Milicić
Dyrektor sportowy: Łukasz Koszarek
Asystenci: Artur Gronek, Grzegorz Kożan, Andrzej Urban
Trener przygotowania motorycznego: Dominik Narojczyk
Fizjoterapeuci: Marcin Lubik, Mateusz Mruk
Lekarz: Marcin Błoński
Kierownik: Maciej Krupiński

 

udostępnij