Kadra U16 kobiet zostaje w dywizji A!

Wszystkie nasze drużyny narodowe w 2023 roku zagrają ponowie w dywizji A! Ostatnią drużyną, która dokonała tej sztuki jest targana kontuzjami tuż przed turniejem reprezentacja Polski do lat 16 kobiet. Biało-Czerwonym utrzymanie w elicie i grę o miejsca 9 -12 zapewniła wygrana po zaciętym spotkaniu z Litwą.

news

Na pięć minut przed końcem zespół prowadzony przez Macieja Gordona znajdował się w trudnym położeniu. Polki przegrywały 47:64 i przed sobą miały perspektywę jeszcze jednego dodatkowego rzutu Austeji Rauckyte. Litwinka jednak spudłowała próbę, a nasz zespół cały czas wierzył, że jest w stanie odwrócić losy meczu.

Po szalonej pogoni, pełnej dramaturgii, Polki ostatnie pięć minut wygrały 22:4. Ostatnie półtorej minuty to prawdziwa wojna nerwów. Kadrę na prowadzenie 69:68 wyprowadziła wejściem pod kosz Maja Kusiak, która później dobre decyzje w obronie przeplatała błędami w ataku. W końcówce żadna ze stron nie potrafiła już jednak trafić do kosza.

23 punkty, 8 zbiórek, 4 asysty i 6 przechwytów zanotowała Łucja Grządziela. Z dorobkiem 20 punktów i 4 przechwytów mecz zakończyła Maja Kusiak.

Piątek jest dniem przerwy w mistrzostwach Europy U16 dywizji A. Kolejne spotkanie Polki rozegrają w sobotę z Czechami. Początek meczu o godzinie 19:30 polskiego czasu.

Litwa - Polska 68:69 (17:13, 21:15, 16:11, 14:30)
Polska: Grządziela 23, Kusiak 20, Gbiorczyk 8, Maj 4, Mazurek 4, Rutkowska 4, Bogus 2, Puzio 2, Wiklak 2, Kobiella 0, Owczarzak 0.