Zmiany w szerokim składzie reprezentacji Polski

Już 4 sierpnia reprezentacja Polski rozpocznie w Warszawie przygotowania do EuroBasketu 2022 oraz meczów w ramach prekwalifikacji do mistrzostw Europy 2025. W szerokim składzie kadry doszło do zmian.

news

Z powodów rodzinnych na zgrupowaniu nie pojawi się Filip Matczak. W porozumieniu z trenerem Igorem Miliciciem oraz dyrektorem sportowym Łukaszem Koszarkiem, podjęli decyzję, że zawodnik Kinga Szczecin tym razem nie stawi się na zgrupowaniu.

W jego miejsce sztab szkoleniowy powołał dwóch koszykarzy, którzy w lipcu rywalizowali na mistrzostwach Europy do lat 20 w Podgoricy - Aleksandra Wiśniewskiego oraz Kacpra Marchewkę. Są to kolejni młodzi zawodnicy, po Jakubie Coulibalym, którzy zostali zaproszeni na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji.

Biało-Czerwoni do mistrzostw Europy będą przygotowywać się w Warszawie. Zgrupowanie rozpocznie się 4 sierpnia, a tydzień później zespół wyleci na turniej towarzyski do Stambułu, gdzie zagra z Ukrainą (12 sierpnia) oraz Turcją (14 sierpnia). Kolejne sparingi drużyna rozegra w Atenach - od 17 do 19 sierpnia zagra kolejno z Grecją, Turcją oraz Gruzją.

Później przyjdzie czas na dwa spotkania w ramach prekwalifikacji do EuroBasketu 2025. 25 sierpnia w hali COS Torwar w Warszawie Biało-Czerwoni podejmą Chorwację (bilety na EBILET.pl), a trzy dni później zagrają w Austrii.

EuroBasket dla reprezentacji Polski rozpocznie się już 2 września w Pradze. Kadra trenera Igora Milicicia na początek zagra z gospodarzami, Czechami, a dzień później zmierzy się z Finlandią. Kolejnymi rywalami w fazie grupowej będą: Izrael (5 września), Holandia (6 września) oraz Serbia (8 września). Do kolejnej fazy w Berlinie awansują cztery najlepsze drużyny z grupy.

Szeroki skład reprezentacji Polski na EuroBasket 2022:

Rozgrywający

Łukasz Kolenda, WKS Śląsk Wrocław
Jakub Schenk, Union Tours Metropole Basket (Francja)
A.J. Slaughter, Herbalife Gran Canaria (Hiszpania)
Aleksander Wiśniewski, WKS Śląsk Wrocław

Rzucający

Jakub Garbacz, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski
Kacper Marchewka, WKS Śląsk Wrocław
Michał Michalak, Boulogne-Levallois Metropolitans 92 (Francja)

Niscy skrzydłowi

Michał Kolenda, Trefl Sopot
Mateusz Ponitka
Michał Sokołowski, Nutribullet Treviso Basket (Włochy)

Silni skrzydłowi

Aaron Cel, Twarde Pierniki Toruń
Jakub Coulibaly, Trefl Sopot
Jeremy Sochan, San Antonio Spurs (USA)
Jarosław Zyskowski, Trefl Sopot

Środkowi

Aleksander Balcerowski, Herbalife Gran Canaria (Hiszpania)
Aleksander Dziewa, WKS Śląsk Wrocław
Dominik Olejniczak, BCM Gravelines Dunkierka (Francja)

udostępnij