Polki zagrają o 7. miejsce w ME

Reprezentacja Polski do lat 20 kobiet zagra o siódme miejsce w mistrzostwach Europy dywizji A. W starciu o rozstawienia na miejscach 5 -8 Biało-Czerwone uległy Portugalii 51:58.

news Zdjęcia | FIBA

Do połowy czwartej kwarty mecz był niezwykle wyrównany. Prowadzenie zmieniało się kilka razy, a żadna ze stron nie potrafiła wypracować przewagi większej niż sześć punktów.

Polki nieźle spisywały się w obronie, ale brakowało skuteczności w ataku. Istotny był brak w składzie meczowym najlepszej punktującej i podającej drużyny (średnio 18,4 pkt i 4 asysty) Magdaleny Szymkiewicz. Pod jej nieobecność częściej na rzuty decydowała się Aleksandra Kuczyńska - 12 pkt i 4 asysty, duży ciężar gry w ataku wzięły również na siebie Kamila Borkowska (14 pkt i 5 zbiórek) oraz Weronika Piechowiak (11 pkt i 9 zbiórek).

Niestety w decydującej odsłonie zawodniczki znad Wisły zanotowały przestój, który kosztował wygraną naszą drużynę. Od stanu 48:45 Polki przez sześć minut nie potrafiły zdobyć punktu, tracąc w tym czasie 13. Rywalki nie tylko punktowały wówczas spod kosza, ale dołożyły trzy kolejne trafienia z dystansu.

W całym spotkaniu Portugalki w koszu umieściły 12 z 35 prób z dystansu, Polki niestety tylko 3 z 17. Właśnie ten element okazała się finalnie decydujący o losach rywalizacji.

Ostatnim rywalem naszej reprezentacji w Sopron będzie Serbia. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 13:30.

Polska - Portugalia 51:58 (14:12, 11:19, 14:9, 12:18)
Polska: Borkowska 14, Kuczyńska 12, Piechowiak 11, Masłowska 5, Kurach 5, Sobiech 2, Kobylińska 2, Rogowska 0, Wnorowska 0, Żukowska 0