Polki zagrają o miejsca 5-8 w ME

Reprezentacja Polski do lat 20 kobiet nie sprostała Czeszkom w ćwierćfinale mistrzostw Europy dywizji A. Po nie najlepszej drugiej połowie Biało-Czerwone przegrały 43:64 i zagrają o miejsca 5-8.

news Zdjęcia | FIBA

Początek spotkania nie był udany dla Polek. Jeszcze w pierwszej kwarcie Czeszki wypracowały dziesięciopunktową przewagę (18:8), trafiając m.in. dwa rzuty z dystansu.

Nasza kadra zdołała zbliżyć się na odległość jednego trafienia z gry, ale nie potrafiła wyjść na prowadzenie. Przez całe spotkanie Biało-Czerwone miały problem ze skutecznością z dystansu, trafiając tylko 1 z 14 rzutów za trzy punkty.

Pomimo tego na początku trzeciej kwarty Polki przegrywały tylko 27:28. Niestety kolejne minuty nie były udane dla naszej reprezentacji. Czeszki ponowiły sporo akcji w ataku i znacznie powiększyły przewagę.

Przed rozpoczęciem czwartej odsłony Kosz kadra U20 przegrywała 34:54 i tych strat nie zdołała już odrobić.

Czechy - Polska 64:43 (18:12, 10:12, 26:10, 10:9)
Polska: Szymkiewicz 13, Borkowska 6, Sobiech 4, Wnorowska 4, Żukowska 4, Masłowska 3, Piechowiak 3, Kuczyńska 2, Kurach 2, Rogozińska 2, Kobylińska 0, Przyszlak 0.