Kadra U16 kobiet po konsultacji w Szczyrku

Reprezentacja Polski do lat 16 kobiet w dniach 22 – 26 stycznia 2020 roku odbyła konsultację szkoleniową w Szczyrku, wzięło w niej udział 16 zawodniczek. - Największy nacisk położyliśmy na szlifowanie taktyki - relacjonuje główny trener kadry Mariusz Świerk.

news Zdjęcia | Paulina Gawron

W gronie 16 trenujących zawodniczek, cztery dołączyły do kadry po dłuższej nieobecności. W Szczyrku pierwszy raz z drużyną trenowała też zawodniczka z rocznika 2005 Kornelia Ignerska z MUKS Poznań.

- Grupa pracowała bardzo dobrze. To było jedno lepszych zgrupowań tej kadry w historii. Widać, że zespół zaczyna się konsolidować i odbierać na tych samych falach. Było to widać zarówno na treningach, jak także w czasie wolnym – tłumaczy trener Świerk.

Kadra odbyła 9 treningów w hali skupiając się na poprawie organizacji gry w ataku. - Ćwiczyliśmy stare zagrywki oraz nowe. W obronie skupiliśmy się głównie na szlifowaniu krycia graczy podkoszowych oraz pomocy ze strony zawodniczek obwodowych - opisuje szkoleniowiec kadry. – Nie stosowaliśmy na zajęciach gry właściwej, gdyż większość zawodniczek była bezpośrednio po turniejach i meczach klubowych. Słowa uznania należą się nie tylko zawodniczkom, ale całemu sztabowi szkoleniowemu, który wykonał kawał dobrej pracy - zaznacza Mariusz Świerk.

Niestety podczas konsultacji nie obyło się bez kontuzji. Obie dotyczyły zawodniczek MUKS Poznań. Niegroźnego urazu stawu skokowego doznała Oliwia Malchrowicz. Jej koleżanka klubowa Wiktoria Piotrowska nabawiła się kontuzji stawu kolanowego. Badanie USG wykazało lekkie naciągniecie, ale po zakończeniu zgrupowania w Szczyrku zawodniczka miała zaplanowane jeszcze inne badania.

Docelową imprezą dla kadry U16 kobiet są mistrzostwa Europy dywizji B, które w dniach 17 – 26 lipca odbędą się w Sarajewie. Biało-Czerwone zmierzą się w grupie z Irlandią, Kosowem, Macedonią Północną, Rumunią oraz Słowacją.

Skład reprezentacji Polski do lat 16 na zgrupowanie w Szczyrku:
1. Adamczuk Justyna UKS Basket Aleksandrów Łódzki / NSMS PZKosz
2. Babińska Liliana UKS Bat Kartuzy / Bat Kaszuby
3. Batura Nicola MUKS Poznań
4. Conte Vittoria GTK Gdynia / NSMS PZKosz
5. Formela Cyntia UKS Bat Kartuzy / Bat Kaszuby
6. Gilmajster Agata KS Bat Sierakowice / UKS Bat Kartuzy / Bat Kaszuby
7. Ignerska Kornelia MUKS Poznań
8. Juskowiak Natalia MUKS Poznań
9. Kalenik Emily UKS Bat Kartuzy / Bat Kaszuby
10. Makurat Agata KS Bat Sierakowice / UKS Bat Kartuzy / Bat Kaszuby
11. Malchrowicz Oliwia MUKS Poznań
12. Markowicz Małgorzata MKS MOS Wrocław
13. Mielnicka Aleksandra MKS MOS Wrocław
14. Piasecka Malina OŚ AZS Poznań
15. Piotrowska Wiktoria MUKS Poznań
16. Zając Wiktoria (TS MOSiR Bochnia)

Sztab szkoleniowy:
1. Mariusz Świerk U16K trener główny
2. Artur Karlik U16K trener asystent
3. Wojciech Eljasz-Radzikowski U16K trener asystent
4. Marcin Starzak U16K trener motoryki
5. Paulina Gawron U16K fizjoterapeutka

udostępnij