Hrycaniuk i Waczyński po meczu Hiszpania - Polska

Hiszpania w półfinale mistrzostw świata! Zespół trenera Sergio Scariolo pokonał reprezentację Polski 90:78 i zagra o medale mistrzostw świata. Co po tym spotkaniu mówili Adam Hrycaniuk i Adam Waczyński.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Polacy rozegrali bardzo dobre spotkanie, grając z Hiszpanami jak równy z równym. W czwartej kwarcie wynik był bliski remisu, ale rywale zanotowali serię 11:0 i dzięki temu zapewnili sobie zwycięstwo.

- Były dobre momenty, oczywiście. Na pięć minut przed końcem doszliśmy ich na cztery punkty. Kosztowało nas to trochę sił. Później Ricky Rubio trafił dwie trójki, odskoczyli znowu na 10, co podcięło nam trochę skrzydła. Wiemy, że Ricky nie jest najlepszym strzelcem, ale jak on już trafia, to trudno ich powstrzymać. Jestem dumny z tego zespołu, bo podjęliśmy walkę. Staraliśmy się walczyć, ale Hiszpanie byli lepsi i awansowali do półfinału - mówił po meczu Adam Waczyński.

Biało-Czerwoni nie zakończyli udziału w mistrzostwach świata. Teraz pozostała im walka o miejsca 5-8. Może to też oznaczać, że Polacy ciągle będą w grze o Igrzyska Olimpijskie, które w 2020 zostaną rozegrane w Tokio.

- Mamy nadzieję, że znajdziemy siły. Zrobimy wszystko, aby nie skończyć tego turnieju z takim uczuciem, jakie mamy teraz. Potrzebne jest nam zwycięstwo. Chłopaki w szatni na pewno myślą już o meczu, który będzie pojutrze. Zrobimy wszystko, aby zakończyć te mistrzostwa z jak najwyższym miejscem - zapewnia Adam Hrycaniuk.

Kolejny mecz Polaków w czwartek o godz. 15:00. Rywalem będzie słabsza drużyna z pary Australia - Czechy.

 

udostępnij