Waczyński: Każdy dał z siebie 100 procent

Na konferencji prasowej po meczu Wybrzeże Kości Słoniowej - Polska pojawili się trenerzy Mike Taylor i Paolo Povia oraz zawodnicy Adam Waczyński i Charles Abouo.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Adam Waczyński: - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, odnieśliśmy 3 zwycięstwa w grupie. Powiedzieliśmy przed turniejem, że będziemy walczyć w każdym meczu, bo tylko to może dać nam wygraną. Tak się właśnie stało. Każdy dał z siebie 100 procent, a może nawet więcej. Ciągle nie gramy idealnie w obronie i w ataku, ale nasza mentalność i przygotowanie daje nam kolejne zwycięstwa.

Mike Taylor: - Kocham moją drużynę. to jest świetna ekipa do kibicowania, właśnie przez ich charaktery. Wszyscy grają dla siebie nawzajem i stają się przez to lepsi. To doskonały zespół, jestem z niego dumny. W tym spotkaniu pokazaliśmy drużynową koszykówkę, a nasza ławka rezerwowych bardzo pomogła. W trakcie starcie lekko zmieniliśmy obronę. Nie możemy doczekać się kolejnych wyzwań na tym turnieju. Wiemy, że musimy grać jeszcze lepiej.

Charles Abouo: - Pokazaliśmy więcej intensywności tym razem, ale kluczem jest to, aby to utrzymać. Musimy być bardziej skoncentrowani przez całe 40 minut. W czwartej kwarcie Polska przejęła kontrolę nad meczem. Na tym poziomie musimy utrzymywać koncentrację. Jestem szczęśliwy, że mogę reprezentować swój kraj, to wielka odpowiedzialności. Chcemy pokazać na co stać Wybrzeże Kości Słoniowej. Dziękuję naszym kibicom za wsparcie.

Paolo Povia: - Jestem zadowolony z moich zawodników. Część rzeczy, które sobie wcześniej założyliśmy, rzeczywiście zrealizowaliśmy. Nie potrafiliśmy jednak po raz kolejny utrzymać intensywności przez 40 minut. Mimo tego można wyciągnąć pozytywy z tego meczu. Użyjemy doświadczenia z tego spotkania, aby zagrać na wyższym poziomie w kolejnych dwóch starciach.

 

 

udostępnij