Cel i Waczyński po meczu Chiny - Polska

Reprezentacja Polski pokonała po pełnym emocji spotkaniu gospodarzy mistrzostw świata - Chiny 79:76. Co po meczu mówili Aaron Cel i Adam Waczyński?

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Nie zabrakło emocji w poniedziałkowym meczu koszykarskiej kadry! Dogrywka, dramatyczna końcówka, przechwyty w kluczowych momentach i ostatecznie zwycięstwo 79:76! To oznacza, że Polacy już teraz znaleźli się w najlepszej szesnastce świata.

- Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa i kwalifikacji do następnej rundy. Na pewno nie będziemy się rozluźniać. Pocieszymy się chwilę w hotelu, ale już za dwa dni gramy ważny mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej i zależy nam, żeby co mecz grać lepiej. Dzisiaj było podwójnie ciężko, również z powodu atmosfery panującej w hali. Tym bardziej możemy być dumni z tego, że wygraliśmy dzisiaj. Wsadziliśmy w ten mecz bardzo dużo serducha i siły. To klucz do zwycięstwa - zaznacza Aaron Cel.

W grupie A Polacy zagrają jeszcze z Wybrzeżem Kości Słoniowej, ale już teraz znają kolejnych rywali - będą to Argentyna oraz Rosja. Te mecze będą rozgrywane w Foshan.

- To nie był łatwy mecz, prawie przegraliśmy go przed dogrywką, ale udało się to wyciągnąć. Chcemy mieć 3-0 w grupie, bo ten bilans zostaje do samego końca. Potem będziemy skupiać się na naszych kolejnych rywalach - podkreśla Adam Waczyński.

Mecz Wybrzeże Kości Słoniowej - Polska rozpocznie się w środę o godz. 10:00. Transmisja w TVP1 i TVP Sport.

 

udostępnij