Adam Hrycaniuk nie zagra z Nigerią

Reprezentant Polski, Adam Hrycaniuk, nie zagra w sobotnim meczu towarzyskim kadry z Nigerią.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

W trzeciej kwarcie sparingu z Holandią w hali Globus w Lublinie środkowy reprezentacji Polski doznał kontuzji. Jak się okazało, nie jest ona poważna - Adam Hrycaniuk podkręcił kostkę. Sztab szkoleniowy kadry postanowił jednak, że w sobotnim meczu z Nigerią pozwoli mu odpocząć.

- Jak widzieliśmy, Adam Hrycaniuk podczas meczu w Lublinie podkręcił kostkę. Zajmuje się nim nasz sztab, otrzymuje najlepszą możliwą opiekę medyczną. Adam nie zagra jednak w pierwszym meczu towarzyskim w Chinach, pozwolimy mu odpocząć. Spodziewamy się jednak, że będzie już w pełni sił w kolejnych spotkaniach. Potrzebuje trochę czasu, ale nie jest to nic poważnego. Chcemy być ostrożni, bo musimy być gotowi na najważniejsze mecze - mówi trener Mike Taylor.

W niedzielę reprezentacja zagra w Nankinie z Czarnogórą lub Iranem - zależy to od wyników pierwszych spotkań. Później, we wtorek, przeniesie się do XinYu, gdzie zmierzy się z Czarnogórą.

- Te mecze sparingowe będą dobrą okazją dla innych zawodników na pokazanie się. Mam na myśli przede wszystkim Dominika Olejniczaka i Olka Balcerowskiego. Dostaną pewnie więcej minut na parkiecie, co pomoże w ich rozwoju koszykarskim. Negatywna kontuzja Adama zmieni się więc w pozytywną możliwość dla młodych graczy - dodaje szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Kadra na mundialu zagra w grupie A, a rywalami będą Wenezuela (31 sierpnia, godz. 10:00), Chiny (2 września, godz. 14:00) oraz Wybrzeże Kości Słoniowej (4 września, godz. 10:00). Dwie najlepsze ekipy każdej grupy awansują do kolejnej fazy grupowej. Pozostałe drużyny będą rywalizować o miejsca 17-32.

 

udostępnij