Ponitka, Sokołowski i Waczyński po sparingu z Holandią

Mateusz Ponitka, Michał Sokołowski i Adam Waczyński dzielą się swoimi wrażeniami po meczu towarzyskim z Holandią.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Adam Waczyński:

- Jesteśmy zadowoleni z tego, że w końcu wygraliśmy. Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu. W trzeciej kwarcie wielu zawodników zagrało jednak na wysokim poziomie. Holandia to fizyczny, młody zespół, wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Po zwycięstwie na pewno nasze morale wzrosły. W lepszych humorach żegnamy się z Polską.

Michał Sokołowski:

- Po tym meczu z Niemcami wydawało się, że idziemy w dobrą stronę. Ale ten mecz pokazał, że do końca tak nie jest. Nie możemy grać falami, musimy to wyregulować i w Chinach pokazać lepszą, twardszą koszykówkę. Cieszy mnie to, że jesteśmy zdrowi. Czekamy na informację o zdrowiu Adama.

Mateusz Ponitka:

- Wygraliśmy mecz, ale jest niedosyt po naszej grze. Powinniśmy wyjść jeszcze bardziej skoncentrowani na to spotkanie. W naszych głowach jest to, żeby pozostać zdrowym. Powinniśmy ograniczyć liczbę strat z kadrą Holandii. Jesteśmy zespołem, który jedzie na mistrzostwa świata i nie powinno nam się to zdarzyć. Powinniśmy zagrać twardo. Mam nadzieję, że w Chinach zagramy już na 100 proc. możliwości każdego zawodnika. Mamy zostawić serce na boisku i mocno walczyć.

 

udostępnij