Cel: Zagraliśmy dobrze jako drużyna

Przeczytaj, co na pomeczowej konferencji prasowej powiedzieli Aaron Cel i trener Mike Taylor oraz Charlon Kloof i trener Toon Van Helfteren.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Aaron Cel (zawodnik reprezentacji Polski): Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa. Może wyglądało to łatwo, ale mogę zapewnić, że tak nie było na parkiecie. Zagraliśmy dobrze jako drużyna, świetnie też broniliśmy. Teraz będziemy mogli skupić się już na naszym następnym rywalu, jakim są w niedzielę Włosi.

Mike Taylor (trener reprezentacji Polski): To był świetny mecz w wykonaniu całej drużyny. Wszyscy zawodnicy przyczynili się się do tego zwycięstwa. Okienka reprezentacyjne są wymagające, ale my polegamy na naszych podstawach, które wypracowaliśmy przez ostatnie lata. Jestem dumny z moich graczy. To była demonstracja ich silnej woli i serca. Skupiamy się teraz na kolejnych meczach. Przygotujemy się najlepiej jak możemy do meczu z Włochami.

Charlon Kloof (zawodnik reprezentacji Holandii): To był ciężki mecz od samego początku. Polacy rzucali na świetnej skuteczności, ciężko się tak gra. Nie mogliśmy zbierać, bo wszystko wpadało. Nie pozwolili nam też grać szybkiej koszykówki, a właśnie taką lubimy. To byłby trudny przeciwnik dla każdego.

Toon Van Helfteren (trener reprezentacji Holandii): Wszyscy zauważyli, że Polacy świetnie rzucali. Zwykle można spodziewać się, że przeciwnik po przerwie będzie grał wolniej, słabiej ale tak się nie stało. Zagraliśmy później trochę lepiej w obronie, bardziej fizycznie, ale nie przyniosło to skutku. Rywale ciągle trafiali. To zasłużone zwycięstwo dla polskiego zespołu.

 

udostępnij