Kolejni kadrowicze dołączyli do zgrupowania

Tomasz Gielo, A.J. Slaughter i Adam Waczyński w poniedziałek będą już trenowali z reprezentacją Polski w Gdańsku. Kadra przygotowuje się do meczów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata z Włochami i Chorwacją.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Do kadry w Rosji dołączył Mateusz Ponitka. Reprezentacja w Sankt Petersburgu rozegrała dwa mecze towarzyskie - najpierw pokonała Izrael 84:76, a następnego dnia musiała uznać wyższość gospodarzy 68:88. W tych spotkaniach okazję do debiutów otrzymali Mikołaj Witliński i Łukasz Kolenda.

Teraz skład wzmacniają kolejni zawodnicy. W Gdańsku w poniedziałek trenować będą już Tomasz Gielo, A.J. Slaughter i Adam Waczyński.

- Bardzo cieszę się, że do składu dołączyli już nasi doświadczeni zawodnicy: Tomasz Gielo, A.J. Slaughter i Adam Waczyński. Ich obecność da nam komfort pracy na treningach i zwiększa nasze możliwości podczas spotkań z najbliższymi wymagającymi rywalami, czyli Włochami i Chorwacją - mówi trener reprezentacji Polski Mike Taylor.

Kadra w piątek zagra w Bolonii z Włochami, natomiast w poniedziałek podejmie w ERGO ARENIE Chorwację. Oba spotkania będzie można zobaczyć w TVP Sport. Bilety na ten drugi mecz dostępne są na eBilet.pl

 

Terminarz kwalifikacji do MŚ w Chinach:

14 września 2018, godz. 20.15: Włochy - Polska, transmisja w TVP Sport
17 września 2018, godz. 21:00 (ERGO ARENA, Gdańsk): Polska - Chorwacja, transmisja w TVP Sport
29 listopada 2018: Holandia - Polska
2 grudnia 2018, godz. 20:15 (ERGO ARENA, Gdańsk): Polska - Włochy
22 lutego 2019: Chorwacja - Polska
25 lutego 2019: Polska - Holandia

 

udostępnij