Pewne zwycięstwo Polaków w Kosowie

Reprezentacja Polski pokonała Kosowo 103:70 w ostatnim spotkaniu pierwszej fazy kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie C i zagrają w kolejnej rundzie.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

WYPOWIEDZI Z KONFERENCJI PRASOWEJ

STATYSTYKI 

Początek spotkania był bardzo dobry dla naszej drużyny - dzięki świetnej skuteczności Adama Waczyńskiego było już 12:6. Rywale odpowiadali niesamowitymi trójkami, dzięki czemu doprowadzili nawet do remisu. Aktywny był też Maciej Lampe, a rzuty z dystansu Karola Gruszeckiego dawały kadrze trochę spokoju. Po ofensywnych 10 minutach prowadziła 30:23.

W drugiej kwarcie zespół trenera Mike’a Taylora skupił się na poprawie defensywy, a to przyniosło również powiększenie przewagi - nawet do 18 punktów po indywidualnej akcji Mateusza Ponitki. Dardan Berisha już nie sprawiał tak wielu kłopotów, a Polacy bez większych problemów mogli kontrolować sytuację na parkiecie. Po efektownych punktach Dominika Olejniczaka reprezentacja wygrywała po pierwszej połowie 57:34.

Po 15-minutowej przerwie Kosowo postanowiło jeszcze powalczyć o lepszy wynik. Kolejna akcja Berishy zbliżyła naszych rywali nawet na 14 punktów. Dość szybko odpowiadali na to jednak Tomasz Gielo i Adam Waczyński, a przewaga kadry nie była zagrożona. Po 30 minutach meczu było 80:59.

Trener Mike Taylor dawał szanse na pokazanie się całej dwunastce - wszyscy też zdobywali punkty. Biało-Czerwoni spokojnie kontrolowali wydarzenia i mogli testować różne ustawienia i zagrywki. Dzięki trafieniu Marcela Ponitki przekroczyli granicę 100 punktów! Ostatecznie nasza kadra zwyciężyła aż 103:70.

 

Kosowo - Polska 70:103 (23:30, 11:27, 25:23, 11:23)

Kosowo: Kastrati 21, Berisha 17, Grosha 10, Tmusic 7, Bunjaku 5, Kapiti 4, Mekaj 3, Zekiqi 3, Janjeva 0, Memeti 0, Peci 0,

Polska: Gruszecki 21, Lampe 17, Waczyński 16, Gielo 12, Marcel Ponitka 9, Mateusz Ponitka 9, Cel 5, Olejniczak 4, Hrycaniuk 3, Koszarek 3, Sokołowski 2, Łączyński 2
 

Polacy zajęli drugie miejsce w grupie C i awansowali do kolejnej rundy kwalifikacji do Mistrzostw Świata. W kolejnej fazie grupowej Biało-Czerwoni zmierzą się z Włochami, Holandią i Chorwacją - wszystkie poprzednie wyniki zostają zachowane.

Spotkania zostaną rozegrane we wrześniu, listopadzie i grudniu 2018 roku (mecze w Polsce ponownie odbędą się w ERGO ARENIE w Gdańsku) oraz w lutym 2019 roku. Do Mistrzostw Świata w Chinach zakwalifikują się po trzy najlepsze drużyny w grupie (łącznie 12 zespołów z Europy).

 

udostępnij