Transmisja meczu Polska - Litwa w TVP HD. Bilety na ebilet.pl

Mecz Polska - Litwa w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2019 będzie transmitowany w TVP HD. Początek w czwartek 28 czerwca o godz. 19.00 w ERGO ARENIE. Bilety dostępne są na ebilet.pl. Gospodarzem spotkania jest miasto Gdańsk.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

To mecz, którego nie można przegapić! Reprezentacja Polski zmierzy się z Litwą - zespołem, który wywalczył srebrne medale na EuroBasketach w 2013 i 2015 roku, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. A to tylko ostatnie wielkie osiągnięcia tej drużyny.

Swoją obecność w kadrze podczas tego okienka reprezentacyjnego zapowiada jedna z gwiazd Toronto Raptors Jonas Valanciunas. W składzie ma się pojawić Domantas Sabonis z Indiana Pacers, a także tacy zawodnicy jak Mantas Kalnietis i Jonas Maciulis. Nasi wschodni sąsiedzi zagrają więc w bardzo silnym zestawieniu. Trzeba również pamiętać, że trenerem tej reprezentacji jest doskonale znany w naszym kraju Dainius Adomaitis.

Sprzedaż biletów na spotkanie Polska - Litwa w ERGO ARENIE prowadzona jest na portalu ebilet.pl. Ceny biletów rozpoczynają się od 9 zł (ulgowe) i 19 zł (normalne).

Transmisję spotkania będzie można oglądać na antenie TVP HD. Kanał dostępny jest na platformach satelitarnych (Cyfrowy Polsat oraz nc+), a także w wielu sieciach kablowych (m.in. Vectra, UPC, Multimedia).

Reprezentacja Polski jest obecnie na drugim miejscu w grupie C kwalifikacji do Mistrzostw Świata. To będzie już trzecie “okienko reprezentacyjne” w tym cyklu. W poprzednim Biało-Czerwoni pewnie pokonali Kosowo we Włocławku i musieli uznać wyższość Węgier na wyjeździe.

Do kolejnej fazy kwalifikacji awansują trzy najlepsze drużyny z grupy. W drugim etapie będziemy mieli tylko cztery sześciozespołowe grupy – wyniki z poprzednich meczów zostaną zachowane. “Polska” grupa łączy się z grupą D, gdzie grają Włochy, Rumunia, Holandia i Chorwacja.

Spotkania zostaną rozegrane we wrześniu, listopadzie i grudniu 2018 roku (mecze w Polsce ponownie odbędą się w ERGO ARENIE w Gdańsku) oraz w lutym 2019 roku. Do Mistrzostw Świata zakwalifikują się po trzy najlepsze drużyny w grupie (łącznie 12 zespołów z Europy).

Terminarz kwalifikacji do MŚ w Chinach:

24 listopada 2017 r.: Polska - Węgry 70:60
26 listopada 2017 r.: Litwa - Polska 75:55
23 lutego 2018 r.: Polska - Kosowo 90:62
26 lutego 2018 r.: Węgry - Polska 64:57
28 czerwca 2018 r., godz. 19.00 (ERGO ARENA, Gdańsk): Polska - Litwa
1 lipca 2018 r., godz. 20.30 (Prisztina): Kosowo - Polska

 

udostępnij