Polacy awansowali w rankingu FIBA

Reprezentacja Polski koszykarzy zajmuje 27. miejsce na świecie (17. w Europie) w najnowszym rankingu przestawionym przez FIBA. To awans o jedną pozycję w porównaniu do poprzedniego zestawienia.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

W lutowym okienku, w którym rozgrywano mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata, kadra trenera Mike’a Taylora wygrała z Kosowem 90:62 i musiała uznać wyższość Węgier 64:57. Takie wyniki dały awans o jedną pozycję w światowym rankingu. Pierwsza trójka zestawienia to: Stany Zjednoczone, Hiszpania i Francja. Litwa zajmuje 6. miejsce, Węgry 41., a Kosowo 82.

Pełny ranking jest dostępny TUTAJ

Kolejne okienko reprezentacyjne jest zaplanowane na przełom czerwca i lipca. 28 czerwca Polacy podejmą Litwę, a 1 lipca zagrają na wyjeździe z Kosowem.

Do kolejnej fazy kwalifikacji awansują trzy najlepsze drużyny z grupy. W drugim etapie będziemy mieli tylko cztery sześciozespołowe grupy – wyniki z poprzednich meczów zostaną zachowane. “Polska” grupa łączy się z grupą D, gdzie grają Włochy, Rumunia, Holandia i Chorwacja.

Spotkania zostaną rozegrane we wrześniu i listopadzie 2018 roku oraz w lutym 2019 roku. Do Mistrzostw Świata zakwalifikują się po trzy najlepsze drużyny w grupie (łącznie 12 zespołów z Europy).

 

 

udostępnij