Kulig: Zabrakło zimnej krwi

Damian Kulig był najlepszym strzelcem reprezentacji Polski w przegranym spotkaniu z Grecją. - Miałem dzień konia, wpadało prawie wszystko, ale nie przełożyło się to na wynik. Nie mogę więc być zadowolony - mówi.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Przed spotkaniem sytuacja była jasna. Tylko zwycięzca meczu Polska - Grecja mógł grać dalej i awansować do kolejnej fazy w Stambule. Ostatecznie w Turcji pojawią się nasi środowi rywale.

- Znałem tych zawodników, byliśmy przygotowani. To mocna drużyna. Wytrzymaliśmy przez trzy kwarty, ale w czwartej rywale odjechali. Nam już zabrakło sił i przegraliśmy. Na pewno brakowało A.J.’a, bo Łukasz był jedynym rozgrywającym - podkreśla Damian Kulig.

Podkoszowy zagrał świetne spotkanie, jedno z lepszych w swojej reprezentacyjnej karierze. Zanotował na swoim koncie aż 26 punktów i siedem zbiórek. Nie wystarczyło to jednak do odniesienia zwycięstwa.

- Chcieliśmy wygrać, awansować. Miałem dzień konia, wpadało prawie wszystko, ale nie przełożyło się to na wynik. Nie mogę więc być zadowolony. Mecz jest meczem, statystyki są statystykami - najważniejsze jest jednak dobro drużyny. Niestety przegraliśmy i musimy wracać do domu - mówi środkowy kadry.

Reprezentacja Polski na mistrzostwach Europy zagrała kilka wyrównanych końcówek. Czego w tych meczach zabrakło, aby przechylić szalę wygranej na swoją korzyść?

- Trzeba to wszystko jeszcze raz obejrzeć, przeanalizować. Zabrakło nam zimnej krwi, a może po prostu instynktu zabójcy. Gdy np. z Finami mieliśmy dziewięć punktów przewagi, to po prostu powinniśmy ich “dobić”, a nie się rozluźnić - zaznacza Kulig.

 

udostępnij