Z Grecją o awans do Stambułu

Środowe spotkanie reprezentacji Polski z Grecją zadecyduje o tym, która drużyna awansuje do 1/8 finału mistrzostw Europy w Stambule. Początek spotkania o godz. 16.30. Transmisja w TVP Sport i sport.tvp.pl

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Grecy, tak samo jak nasza reprezentacja, wygrali dotychczas tylko jedno spotkanie w fazie grupowej w Helsinkach - pokonali Islandię 90:61. Z Francją przegrali ośmioma punktami, ze Słowenią sześcioma, a w ostatnim starciu z Finlandią schodzili z parkietu ze stratą aż dwunastu punktów.

Liderem tej ekipy jest doświadczony Georgios Printezis, który zdobywa średnio 14 punktów i 4,3 zbiórki na mecz. Bardzo dobrze prezentuje się także Kostas Sloukas, świetnie uzupełniający się na pozycji rozgrywającego z Nickiem Calathesem. W kadrze tej ekipy nie brakuje też Ioannisa Bourousisa. Wszyscy ci gracze mają sporą euroligową przeszłość.

Tabela grupy A ułożyła się w ten sposób, że zwycięzca spotkania Polska - Grecja zajmie w niej czwarte miejsce - ostatnie premiowane awansem do 1/8 finału w Stambule. Tam zagra z Litwą lub Niemcami (bezpośrednie spotkanie tych zespołów również w środę).

- To jest spotkanie o wszystko. Najważniejsze żebyśmy odpoczęli, postaramy się zagrać lepiej. Mam nadzieję, że w końcówce to my trafimy ważne rzuty, a rywale nie. To się niestety do tego sprowadza - mówi rozgrywający kadry Łukasz Koszarek.

Początek spotkania Polska - Grecja w środę o godz. 16.30. Transmisja w TVP Sport i sport.tvp.pl

 

udostępnij