Lampe nie jest jeszcze gotowy do gry

Maciej Lampe tego lata nie zagra w reprezentacji Polski. Środkowy pożegna się z drużyną po niedzielnym spotkaniu z Rosją.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Lampe rozpoczął treningi z kadrą na początku tego tygodnia i pojechał na turniej towarzyski do Hamburga. Niestety, nie zagrał w pierwszym spotkaniu z Serbią.

- Na rozgrzewce przed meczem z Serbią Maciek poczuł ból w biodrze. Byliśmy z tym ostrożni, więc podczas spotkania został poddany zabiegom. Szanujemy ogromną pracę jaką wykonał, doceniamy jego wysiłek. Musimy jednak pamiętać, że dojście do pełni zdrowia po takiej operacji normalnie trwa sześć miesięcy, a minęło dopiero cztery i pół miesiąca. Mamy dwa harmonogramy: jeden dotyczący rehabilitacji Maćka, a drugi związany z budową naszej drużyny. W tej chwili tempo tego drugiego jest troszkę zbyt szybkie dla niego - mówi trener Mike Taylor.

Środkowy przeszedł operację biodra po bardzo udanym sezonie w Chinach. Przez ostatnie miesiące rehabilitował się i próbował dojść do takiej formy, aby wspomóc reprezentację Polski na mistrzostwach Europy.

- Po przyjeździe do Polski mieliśmy kilka treningów bez kontaktu. Później było kilka treningów bardziej fizycznych i nie było żadnej reakcji. Wieczorem, przed wyjazdem do Hamburga, coś czułem. W Niemczech odpuściłem sobie jeden z treningów, a później na rzutówce może za dużo zrobiłem. Przed meczem próbowałem się rozgrzać, ale poczułem, że nie jestem w stanie grać 5 na 5. Kadra idzie swoim rytmem, ja innym. Zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani, a ja niestety w tej chwili nie jestem w stanie dotrzymać tempa. Po rozmowie z trenerem po meczu razem stwierdziliśmy, że lepiej będzie jak odpuszczę i wrócę do rehabilitacji. Nie da się przeskoczyć czasu, którego potrzebuje moje biodro - podkreśla Maciej Lampe.

Lampe zapewnia jednak, że będzie trzymał kciuki za Biało-Czerwonych na zbliżającym się EuroBaskecie. Jego zdaniem drużyna idzie w dobrym kierunku i może zaskoczyć najlepszych rywali.

- Wiadomo jaka była sytuacja w kadrze z wysokimi. Przemek Karnowski też od początku nie mógł być z drużyną. Bardzo chciałem pomóc, spróbowaliśmy, ale nie jestem jeszcze w stanie trenować w tym tempie. Mam nadzieję, że będę mógł pojawić się na EuroBaskecie, kibicować kadrze chociażby w spotkaniu ze Słowenią. Bardzo podobał mi się mecz z Serbią, idziemy w dobrym kierunku. Wszyscy wykonują bardzo dobrą pracę, jestem dumny z zawodników i sztabu. Miejmy nadzieję, że na EuroBaskecie zaskoczymy wiele drużyn - dodaje środkowy.

Reprezentacja Polski w sobotę w Hamburgu zagra z Niemcami, a w niedzielę z Rosją. Od 24 do 26 sierpnia kadra weźmie udział w turnieju towarzyskim w Legionowie. Faza grupowa EuroBasketu w Helsinkach rozpocznie się 31 sierpnia.
 

Terminarz przygotowań reprezentacji Polski:

28 lipca: Polska - Czechy 101:68 RELACJA
29 lipca: Polska - Czechy 85:72 RELACJA
4 sierpnia: Litwa - Polska 58:59 RELACJA
5 sierpnia: Polska – Łotwa 80:76 RELACJA
11 sierpnia: Łotwa - Polska 77:65 RELACJA

18 sierpnia: Polska - Serbia 78:85 RELACJA
19 sierpnia, godz. 17.30: Niemcy - Polska (turniej w Hamburgu), transmisja w TVP Sport
20 sierpnia, godz. 17.30: Polska - Rosja (turniej w Hamburgu), transmisja w TVP Sport

24 sierpnia, godz. 18.15: Polska - Izrael (turniej w Legionowie), transmisja w TVP Sport, BILETY NA PZKOSZ.TICKETIK.PL
25 sierpnia, godz. 18.00: Polska - Wielka Brytania (turniej w Legionowie), transmisja w TVP Sport, BILETY NA PZKOSZ.TICKETIK.PL
26 sierpnia, godz. 18.00: Polska - Węgry (turniej w Legionowie), transmisja w TVP Sport, BILETY NA PZKOSZ.TICKETIK.PL

 

Terminarz reprezentacji Polski na EuroBaskecie 2017:

31 sierpnia: Słowenia - Polska, godz. 12.45
2 września: Polska - Islandia, godz. 12.45
3 września: Finlandia - Polska, godz. 19.00
5 września: Polska - Francja, godz. 15.30
6 września: Grecja - Polska, godz. 16.30

 

udostępnij