Kadrowicze za granicą: Dobre występy we Włoszech i w Turcji

Świetnie prezentowali się ostatnio Damian Kulig i Mateusz Ponitka, a swój debiut w lidze włoskiej zanotował Michał Michalak. Jak spisywali się inni kadrowicze?

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Aaron Cel (Gravelines Dunkierka, Francja)

Zespół kadrowicza wygrał ostatnio z Champagne Chalons-Reims 92:84. Aaron Cel zanotował 4 punkty i 4 zbiórki w 21 minut spędzonych na parkiecie. Jego drużyna zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w lidze francuskiej.

Tomasz Gielo (Joventut Badalona, Hiszpania)

W ostatniej kolejce Joventut Badalona pokonał ICL Manresa aż 100:66. Tomaz Gielo w trakcie 17 rozegranych minut zdobył 7 punktów, 5 zbiórek i asystę. Jego zespół jest na 13. miejscu w lidze hiszpańskiej.

Marcin Gortat (Washington Wizards, Stany Zjednoczone)

Jedyny Polak w NBA walczy w play-off z Boston Celtics. W meczu nr 2 jego drużyna przegrała 119:129 (14 punktów, 10 zbiórek, 3 asysty, 2 bloki Gortata), ale wygrywała w kolejnych dwóch spotkaniach: 116:89 (13 punktów, 16 zbiórek, 2 asysty środkowego) oraz 121:102 (6 punktów, 7 zbiórek, 3 asysty). Stan rywalizacji: 2-2.

Paweł Kikowski (Betaland Capo d’Orlando, Włochy)

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego ekipa Betaland Capo d’Orlando pokonała Consulinvest Pesaro 98:88 i tym samym awansowała do fazy play-off, gdzie zmierzy się z EA7 Emporio Armani Mediolan. Paweł Kikowski zanotował na swoim koncie 11 punktów, 2 zbiórki i 4 asysty w 18 minut gry.

Damian Kulig (Banvit, Turcja)

Banvit wygrał ostatnio dwa spotkania. Najpierw pokonał Muratbey Usak Sportlif 103:86 (13 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty i 4 bloki Polaka), a później okazał się lepszy od Istambuł BBSK 79:64 (15 punktów i 6 zbiórek Damiana Kuliga). Obecnie jest na piątym miejscu w lidze tureckiej i już wiadomo, że w ćwierćfinale play-off zagra z Darussafaka Dogus Stambuł.

Adam Łapeta (Lietuvos Rytas Wilno, Litwa)

Lietuvos Rytas rywalizował w ćwierćfinale play-off z Pieno Zvaigzdes Poswol. W drugim meczu pokonał tę drużynę 89:80 (Adam Łapeta nie grał), a w trzecim aż 107:51 (3 punkty, 2 zbiórki i asysta Polaka). W półfinale zespół z Wilna zagra z Lietkabelis Poniewież.

Michał Michalak (Germani Basket Brescia, Włochy)

Michalak przedwcześnie zakończył sezon PLK z PGE Turowem Zgorzelec i postanowił spróbować swoich sił we Włoszech. Niestety, jego nowa drużyna przegrała w ostatniej kolejce z The Flexx Pistoia 62:86 i nie awansowała do play-off. Reprezentant Polski zdobył jednak 13 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty w 34 minuty spędzone na parkiecie.

Mateusz Ponitka (Pinar Karsiyaka, Turcja)

Pinar Karsiyaka musiał uznać wyższość Best Balikesir 99:101, mimo że świetny mecz rozegrał Mateusz Ponitka – zdobył 24 punkty, 3 zbiórki i 2 asysty w 33 minuty spędzone na parkiecie. Jego zespół jest obecnie na ósmym miejscu w tabeli ligi tureckiej.

A.J. Slaughter (Strasbourg IG, Francja)

Drużyna reprezentanta Polski najpierw przegrała z JSF Nanterre 65:74, a A.J. Slaughter zdobył 11 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty w 25 minut gry. W swoim kolejnym meczu Strasbourg IG okazał się lepszy od ASVEL Lyon-Villeurbanne 75:71, a rozgrywający spędził na parkiecie 30 minut, w trakcie których zanotował 16 punktów, 3 zbiórki i 3 asysty. Jego zespół jest na czwartym miejscu w lidze francuskiej.

Adam Waczyński (Unicaja Malaga, Hiszpania)

W ostatniej kolejce Unicaja pokonała na wyjeździe ekipę Baskonia Vitoria Gasteiz 79:75. Adam Waczyński tym razem zagrał 10 minut – zdobył 4 punkty i zbiórkę. Drużyna z Malagi jest obecnie na piątej lokacie w tabeli ligi hiszpańskiej.

Jakub Wojciechowski (Vanoli Cremona, Włochy)

Drużyna Jakuba Wojciechowskiego wygrała z Grissin Bon Reggio Emilia 101:91 w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego. Polak zanotował 9 punktów, 9 zbiórek, asystę i 2 bloki w 19 minut gry. Vanoli Cremona zajęła 16. miejsce w lidze włoskiej.