Final Four BCL: Triumf Iberostaru

Mimo bardzo dobrej postawy Damiana Kuliga (13 punktów), to Iberostar Teneryfa pokonał Banvit 63:59 i tym samym zatriumfował w rozgrywkach Basketball Champions League.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Mecz w początkowej fazie był bardzo nerwowy i obie drużyny miały problemy ze skutecznością. Szybciej jednak sytuację opanowali gospodarze, którzy po rzucie Davina White’a prowadzili nawet 16:10. W końcówce tej części spotkania lekko te straty zmniejszył Jeremy Chappell. W drugiej kwarcie Iberostar miał już dziewięć punktów przewagi, ale później trafiał niezawodny Jordan Theodore, a trójkę dołożył tez Damian Kulig. Dzięki rzucie Polaka Banvit zbliżył się na dwa punkty. Później trafienie Polaka sprawiło też, że turecka drużyna przegrywała tylko 34:31 po pierwszej połowie.

Drużyna z Teneryfy była przede wszystkim świetna w rzutach z dystansu i dzięki temu elementowi ponownie prowadziła już ośmioma punktami w trzeciej kwarcie. Później jednak znowu na parkiecie pojawił się reprezentant Polski, który wykonał kilka skutecznych akcji, a po rzucie Jordana Theodore’a Banvit przegrywał tylko 46:51. W czwartej kwarcie turecka drużyna ciągle starał się przejąć inicjatywę, a kolejne dobre wejście zanotował Damian Kulig. W końcówce kluczowe punkty zanotował jednak Davin White i to hiszpański klub cieszył się z wygranej 63:59 i końcowego triumfu w Basketball Champions League.

Damian Kulig w finałowym spotkaniu zdobył 13 punktów i dwie zbiorki.