Kulig zaczyna walkę w Final Four BCL

Drużyna Damiana Kuliga, Banvit, już w piątek o godz. 18.00 rozegra mecz półfinałowy rozgrywek Basketball Champions League z AS Monaco. Transmisja w Canal+ Sport 2.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Zespół prowadzony przez doskonale znanego w Polsce trenera Saso Filipovskiego prezentuje się w tym sezonie z bardzo dobrej strony. W silnej lidze tureckiej zajmuje wysokie piąte miejsce, a w dodatku awansował do Final Four Basketball Champions League, co jest niemałym sukcesem. Ważnym ogniwem tej ekipy jest Damian Kulig. Reprezentant kraju zdobywa w BCL średnio 10,3 punktu i 5,6 zbiórki na mecz.

Banvit w ćwierćfinale zmierzył się z drużyną MHP Riesen Ludwigsburg. W pierwszym meczu przegrał u siebie 87:92, ale w rewanżu wygrał 59:53 dzięki indywidualnej akcji Jordana Theodore i dzięki temu awansował do Final Four. To właśnie Amerykanin jest najlepszym strzelcem drużyny - w BCL zdobywa średnio 15,9 punktu i 7,5 zbiórki na mecz.

 

 

Turecka drużyna zagra teraz z AS Monaco, czyli obecnymi liderami ligi francuskiej. Wyróżniającym się graczem tej ekipy jest Dee Bost, znany polskim kibicom z gry w Stelmecie Zielona Góra w poprzednim sezonie. Amerykanin notuje średnio 12,9 punktu i cztery asysty w każdym meczu, a dobrze na tej pozycji wspiera go Zach Wright. Wyzwaniem dla Kuliga może być gra przeciwko takim zawodnikom jak Nik Caner-Medley czy Brandon Davies.

Początek spotkania Banvit - AS Monaco w piątek o godz. 18.00. Transmisja w Canal+ Sport 2. W drugim półfinale BCL Iberostar Teneryfa zagra z Umaną Reyer Wenecja.
 

udostępnij