Karnowski z nagrodą dla najlepszego centra NCAA

Reprezentant Polski Przemysław Karnowski otrzymał nagrodę Kareema Abdul-Jabbara, którą przyznaje się najlepszym środkowym w rozgrywkach NCAA w Stanach Zjednoczonych. Decyzję ogłoszono w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu na specjalnej gali w Los Angeles.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

To był bardzo udany sezon dla Przemysława Karnowskiego. Jego drużyna, Gonzaga Bulldogs, awansowała aż do samego finału NCAA, gdzie niestety musiała już uznać wyższość ekipy uczelni North Carolina 65:71. Karnowski został jednak pierwszym Polakiem, który doszedł do wielkiego finału tych rozgrywek.

W tym sezonie środkowy zdobywał średnio 12,2 punktu, 5,8 zbiórki i 1,9 asysty na mecz. Został też rekordzistą wszechczasów NCAA w liczbie zwycięstw - zanotował ich na swoim koncie ostatecznie aż 137 i przegonił w tym względzie Shane’a Battiera.

Te wszystkie osiągnięcia zostały docenione w Stanach Zjednoczonych. Połączone głosy kibiców biorących udział w internetowym plebiscycie oraz wskazania komisji Basketball Hall of Fame wystarczyły do tego, aby to właśnie Przemysław Karnowski otrzymał nagrodę Kareema Abdul-Jabbara dla najlepszego środkowego NCAA.

 

 

Należy podkreślić, że zwycięzcy tej nagrody w poprzednich latach - Frank Kaminsky i Jakob Poeltl - grają obecnie w NBA (odpowiednio Charlotte Hornets i Toronto Raptors).

Oprócz reprezentanta Polski w gronie finalistów nagrody Kareema Abdul-Jabbara byli Angel Delgado (Seton Hall), Tim Kempton (Lehigh), Jock Landale (Saint Mary's) i Ethan Happ (Wisconsin).

 

udostępnij