Mecze Final Four NCAA w Polsacie Sport

Polsat Sport pokaże turniej Final Four NCAA, w którym weźmie udział drużyna reprezentanta Polski Przemysława Karnowskiego - Gonzaga Bulldogs. Pierwszy mecz tej ekipy z zespołem uczelni South Carolina w nocy z soboty na niedzielę o godz. 0:10.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Dla ekipy Gonzaga to najlepszy sezon w historii - nigdy wcześniej drużyna tej uczelni nie awansowała do Final Four NCAA. Wcześniej, podczas trwania turnieju, musiała pokonać zespoły South Dakota State, Nortwestern, West Virginia oraz Xavier. Jednym z najważniejszych zawodników tego zespołu jest reprezentant Polski Przemysław Karnowski, który zdobywa średnio 12,2 punktu, 5,8 zbiórki i 1,9 asysty na mecz.

Karnowski został też pierwszym zawodnikiem od czasów Billa Waltona, który w swoich 11 spotkaniach podczas Marcowego Szaleństwa w NCAA rzucał z gry ze skutecznością przynajmniej 50 proc. Został też rekordzistą ligi pod względem zwycięstw - ma ich już na koncie 136.

Turniej Final Four NCAA w Polsacie Sport:

Gonzaga - South Carolina: noc z soboty na niedzielę, godz. 00:10 (retransmisja w niedzielę o godz. 7.00)
North Carolina - Oregon: noc z soboty na niedzielę, godz. 02:50

Finał - noc z poniedziałku na wtorek, godz. 3.10

 

Województwo Kujawsko-Pomorskie wspiera transmisje telewizyjne meczów finałowych NCAA.

Przemysław Karnowski urodził się w Bydgoszczy, a wychowywał się w Toruniu i właśnie tam grał w zespołach MKS Katarzynka Toruń i SIDEn Polski Cukier Toruń.

Wszyscy razem kibicujemy reprezentantowi Polski i jego drużynie – Gonzaga Bulldogs!

 

 

udostępnij