Pawlak: Warto stawiać na młode zawodniczki

- W pewnym momencie doszłyśmy na osiem punktów i wtedy rywalki podgoniły i znowu kontrolowały sytuację. Na pewno nie zrobiłyśmy wstydu. Ten mecz pokazał, że warto stawiać na młode zawodniczki - powiedziała Aleksandra Pawlak po meczu Polska - Belgia. Co mówili inni uczestnicy tego spotkania?

news Zdjęcia | Kuba Skowron

Teodor Mollov (trener reprezentacji Polski): Wiem, że każdy oczekiwał walki. Na tym etapie budowy drużyny nie mogliśmy więcej dać. Zawsze może być troszeczkę lepiej. Musimy jednak trzeźwo ocenić wartość jednego i drugiego zespołu. Mamy drużynę, która dopiero teraz zaczyna swoją drogę. Coś się zakończyło - kwalifikacje i coś się zaczęło - nowy zespół. Wierzę w to, że za rok to będzie zupełnie inaczej wyglądało. Przyszłość jest przed nami. Zawsze mogę sobie życzyć takiej publiczności i atmosfery. To zawsze bardzo duży walor Wałbrzycha. Tu czujemy się zawsze jak w domu.

Aleksandra Pawlak: Wydaje mi się, że ten mecz mógł się podobać. Można go określić jako mecz walki. Po części zrealizowaliśmy założenia, które nakreślił nam przed meczem trener. W pewnym momencie doszłyśmy na osiem punktów i wtedy rywalki podgoniły i znowu kontrolowały sytuację. Na pewno nie zrobiłyśmy wstydu. Ten mecz pokazał, że warto stawiać na młode zawodniczki.

Philip Mestdagh (trener reprezentacji Belgii): To było dobre zwycięstwo. Momentami nie graliśmy dobrze w obronie, ale jestem zadowolony z ofensywy. To duży krok dla kobiecej koszykówki w Belgii. Awans to wspaniałe uczucie, ponieważ byliśmy w trudnej grupie z Polską i Białorusią. Trzeba podkreślić, że nie tylko nasze gwiazdy, czyli Ann Wauters oraz Emma Meesseman grały świetnie, ale także zawodniczki wchodzące z ławki. Jesteśmy młodą grupą, więc myślę, że możemy się jeszcze poprawiać, grać lepiej w przyszłości. To nasz pierwszy EuroBasket od 10 lat, więc musimy być ambitni.

Jana Raman: To był dla nas trudny mecz, ponieważ po zwycięstwie z Białorusią byłyśmy prawie pewne, że zagramy na EuroBaskecie, ale musiałyśmy wygrać z Polską. Musiałyśmy być skoncentrowane i myślę, że wykonałyśmy dobrą pracę. Wszyscy w drużynie są szczęśliwi, że zagramy w mistrzostwach Europy.

 

udostępnij