Biało-Czerwone gotowe na mecze w Wałbrzychu

Reprezentacja Polski kobiet już w środę o godz. 18.00 w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu zagra mecz towarzyski z Niemkami. Co przed spotkaniem powiedzieli trener kadry Teodor Mollov, menadżer reprezentacji Olga Kijewska oraz Aleksandra Pawlak?

news Zdjęcia | Kuba Skowron

Kadra rozegra dwa mecze z Niemcami w Wałbrzychu. Środowe spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00, a będzie je można również zobaczyć w internecie na stronach PZKosz.pl i KoszKadra.pl. Następnego dnia odbędzie się zamknięty dla publiczności rewanż.

- Nie ukrywam, iż tutaj zawsze z radością przyjeżdżam. Mamy trochę ciężką sytuację kadrową, ale mam nadzieję, że uda nam się uzyskać dobry wynik. Mamy bardzo młody zespół, lecz myślę, że atmosfera na hali będzie też budowała atmosferę na boisku. Przeciwnik, który tutaj przyjeżdża musi wiedzieć jedno - jeśli tu jest, to czeka go twarda walka o każdy centymetr boiska i walka do ostatnich sekund. Bardzo liczę na publiczność. Jest to najmłodszy zespół w Europie i potrzebujemy wsparcia – powiedział trener Teodor Mollov.

Spotkania towarzyskie mają przygotować Biało-Czerwone do meczu kwalifikacyjnego do EuroBasketu 2017 z Belgią, który rozegrany zostanie w środę 23 listopada o godz. 20.15. Transmisję z tego spotkania pokaże TVP Sport.

- Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny możemy mieć zgrupowanie, jak i rozegrać mecz kwalifikacyjny w Wałbrzychu. Jest tutaj wszystko na bardzo wysokim poziomie i na miejscu. Bardzo dbamy o to, aby atmosfera była dobra, gdyż od tego zaczyna się budowanie kolektywu zespołu. Mamy bardzo młody, ale perspektywiczny skład – tłumaczyła reprezentantka Polski Aleksandra Pawlak.

Wałbrzych był szczęśliwy dla reprezentacji także w poprzednim roku - wtedy kadra wygrała w ramach kwalifikacji do EuroBasketu w hali Aqua Zdrój z bardzo silnym zespołem Białorusi.

- Mamy nadzieję, że atmosfera będzie taka, jak podczas spotkania z Białorusią w zeszłym roku - jak nie lepsza. Ośrodek jest fantastyczny na takie zgrupowania. Takich miejsc w Polsce jest bardzo mało. Bardzo cieszymy się, że tutaj ponownie jesteśmy - podkreślała menadżer reprezentacji Olga Kijewska.
 

udostępnij