Kadra kobiet w środę zagra z Niemkami

Reprezentacja Polski kobiet przebywa na zgrupowaniu w centrum Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Już w środę o godz. 18.00 zagra tam mecz sparingowy z Niemkami. Transmisję będzie można zobaczyć w Internecie na stronach PZKosz.pl i KoszKadra.pl

news Zdjęcia | Kuba Skowron

Zgrupowanie w Wałbrzychu rozpoczęło się w niedzielę 13 listopada. Trener Teodor Mollov zdecydował się na powołanie 15 zawodniczek - wszystkie na co dzień rywalizują ze sobą w Basket Lidze Kobiet. Dla kadry to ostatnia faza przygotowań do meczu kwalifikacyjnego do EuroBasketu 2017 z Belgią. To spotkanie reprezentacja Polski rozegra w środę 23 listopada o godz. 20.15 w Hali Aqua Zdrój.

Wcześniej reprezentacja Polski będzie miała okazję sprawdzić się przeciwko kadrze Niemiec. Otwarty mecz towarzyski z tym rywalem zaplanowano na środę 16 listopada o godz. 18.00. Następnego dnia dojdzie do zamkniętego dla publiczności rewanżu.

Z Niemkami Biało-Czerwone rywalizowały również w meczach towarzyskich w zeszłym roku. Trzeba podkreślić, że były one bardzo udane dla naszego zespołu. Najpierw Polki pokonały przeciwniczki 66:56, a w kolejnym spotkaniu wygrały 75:69.

Jedną z najlepszych zawodniczek w ekipie naszych zachodnich sąsiadów może być Sonja Greinacher, która w dotychczasowych czterech meczach kwalifikacyjnych do EuroBasketu 2017 zdobywała średnio 11,8 punktu, 6,5 zbiórki oraz 2,2 asysty.

Sporo w tej drużynie ma też do powiedzenia Agnieszka (Katharina) Fikiel –doskonale znana w Polsce - jeszcze w poprzednich rozgrywkach występująca w Artego Bydgoszcz. Warto będzie też zwrócić uwagę na rozgrywającą Svenję Brunckhorst, która jest zawodniczką hiszpańskiej drużyny Cadi La Seu d’Urgell.

Początek spotkania Polska – Niemcy w środę o godz. 18.00 w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Transmisję można śledzić w Internecie na stronach PZKosz.pl i KoszKadra.pl

 

Bilety na spotkanie towarzyskie z Niemcami (środa, 16 listopada, godz. 18.00), które zostanie rozegrane w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu, można kupić za 5 zł (ulgowe) i 10 zł (normalne) na stronie abilet.pl.

Bilety na mecz kwalifikacyjny z Belgią (środa, 23 listopada, godz. 20.15), które również odbędzie się w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu, można kupić już za 7 zł i 10 zł (ulgowe) oraz 15 zł i 20 zł (normalne) na stronie abilet.pl.

W obu przypadkach udostępniona jest także opcja „biletu przyjacielskiego” - przy zakupie 4 i więcej biletów będzie naliczana zniżka 30%.


Skład reprezentacji Polski:

Julia Adamowicz, niska skrzydłowa, Energa Toruń
Sylwia Bujniak, rozgrywająca/rzucająca, Cosinus Widzew Łódź
Dominika Miłoszewska, silna skrzydłowa/środkowa, Basket 90 Gdynia
Małgorzata Misiuk, silna skrzydłowa, Wisła Can-Pack Kraków
Aleksandra Pawlak, niska skrzydłowa/silna skrzydłowa, Cosinus Widzew Łódź
Karolina Poboży, silna skrzydłowa/środkowa, PGE MKK Siedlce
Kamila Podgórna, rzucająca, Basket 90 Gdynia
Monika Radomska, niska skrzydłowa, Energa Toruń
Amalia Rembiszewska, środkowa, Basket 90 Gdynia
Roksana Schmidt, rzucająca/niska skrzydłowa, PGE MKK Siedlce
Agnieszka Skobel, rzucająca/niska skrzydłowa, 1KS Ślęza Wrocław
Magdalena Szajtauer, środkowa, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.
Agnieszka Śnieżek, rzucająca, 1KS Ślęza Wrocław
Katarzyna Trzeciak, rozgrywająca/rzucająca, PGE MKK Siedlce
Wiktoria Zapart, silna skrzydłowa/środkowa, Cosinus Widzew Łódź
Paulina Żukowska, środkowa, PGE MKK Siedlce

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski kobiet:

Teodor Mollov - trener główny
Edyta Koryzna - trener asystent
Konrad Budka - trener asystent
Walerian Smolana - trener przygotowania fizycznego
Szymon Kossakowski - fizjoterapeuta
Mirosław Cygan - koordynator przygotowań motorycznych
Olga Kijewska - menadżer reprezentacji
Maciej Krupiński - kierownik reprezentacji

 

udostępnij