Białoruś kolejnym rywalem kadry. Transmisja w Polsacie Sport News

W sobotę o godz. 17.30 reprezentacja Polski zagra w Mińsku z Białorusią w swoim drugim meczu kwalifikacyjnym do EuroBasketu 2017. Transmisja w Polsacie Sport News.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

W zespole Białorusi można odnaleźć kilka znajomych twarzy. Trenerem tej drużyny jest Aleksander Krutikow, który w Polsce pracował m.in. w ekipach z Bydgoszczy, Poznania, Słupska, Świecia i Inowrocławia. W kadrze ciągle gra także 36-letni Aleksander Kudriawcew - kibice mogą znać z gry dla klubów z Koszalina, Bydgoszczy i Słupska. Jedną z największych gwiazd białoruskiej koszykówki jest Arciom Parachouski, gracz silnego rosyjskiego Uniksu Kazań.

Tę ekipę wzmocnił także naturalizowany Amerykanin - Maalik Wayns. Rozgrywający w przeszłości miał okazję do pokazania się w NBA w barwach Los Angeles Clippers i Philadelphia 76ers. Miniony sezon spędził we Włoszech, a ostatnio podpisał umowę z rosyjską ekipą Jenisej Krasnojarsk.

- Znamy mniej więcej ich zagrywki, będziemy jeszcze oglądać ich grę. Białoruś nas na pewno nie zlekceważy. Będą chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo, więc zagrają na 100 procent. Musimy być gotowi na to, że będzie to bardzo fizyczny i ciężki mecz - mówi Mateusz Ponitka.

W swoim pierwszym meczu w tegorocznych kwalifikacjach do mistrzostw Europy Białoruś przegrała na wyjeździe z Estonią 62:81. Arciom Parachouski rzucił w tym spotkaniu 14 punktów.

Początek spotkania Białoruś - Polska w sobotę o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport News.
 

Terminarz kwalifikacji do EuroBasketu 2017:

Białoruś - Polska - sobota, 3 września 2016 r., godz. 17.30, Mińsk - transmisja w Polsacie Sport News

Polska - Estonia - środa, 7 września 2016 r., godz. 20.00, Lublin (informacja o biletach i wydarzenie na Facebooku) - transmisja w Polsacie Sport HD

Portugalia - Polska - sobota, 10 września 2016 r., godz. 19.30, Oliveira de Azemeis

Polska - Białoruś - środa, 14 września 2016 r., godz. 20.00, Toruń (informacja o biletach i wydarzenie na Facebooku) - transmisja w Polsacie Sport HD

Estonia - Polska - sobota, 17 września 2016 r., godz. 18.00, Tartu - transmisja w Polsacie Sport News

 

udostępnij