Ponitka przekroczył barierę 500 punktów w kadrze

Mateusz Ponitka już w drugiej kwarcie spotkania kwalifikacyjnego z Portugalią miał na swoim koncie osiem punktów, a to oznaczało, że przekroczył barierę 500 zdobytych punktów w zespole narodowym.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Ostatecznie zawodnik Pinaru Karsiyaka Izmir zakończył ten mecz z 14 punktami, będąc jednocześnie najlepszym strzelcem zespołu. W 65 spotkaniach w reprezentacji Polski zdobył już łącznie 507 punktów.

Ponitka w meczu z Portugalią był bardzo aktywny w kontratakach i często kończył je w niezwykle efektowny sposób. To właśnie jego zryw w drugiej kwarcie pozwolił naszej kadrze na ponowne zdobycie przewagi.

- Założenie było takie, że jeśli tylko mamy piłkę, to mamy biec do przodu. Trenerzy podkreślali, że mamy dużo bardziej fizyczny skład. Wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie w którymś momencie ich zabiegać. Wydaje mi się, że nasze podejście w trzeciej kwarcie, nasze zaangażowanie, było na takim poziomie, że mogliśmy przełamać Portugalczyków - chociażby kontrami i obroną zespołową - powiedział po meczu Mateusz Ponitka.

 

udostępnij