Wypowiedzi po meczu Polska - Portugalia

Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi trenerów i zawodników po meczu kwalifikacyjnym do EuroBasketu 2017 Polska - Portugalia.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Joao Gomes (Portugalia): To był naprawdę trudny mecz, ponieważ graliśmy przeciwko dobremu zespołowi. Nie można wygrać z taką skutecznością rzutów. Nawet najlepsza drużyna świata nie mogłaby tego zrobić. Mamy przed sobą kolejny mecz i postaramy się go wygrać.

Mario Palma (Portugalia): Różnicę zrobiła skuteczność rzutów. Wcześniej straciliśmy naszego jedynego centra i teraz nie mamy żadnego gracza na tę pozycję. Przez to nie możemy zdobywać punktów spod kosza. W drugiej połowie graliśmy bardzo źle. Polska ma wysokich i doświadczonych graczy, którzy zdobywali punkty.

Mateusz Ponitka: Myślę, że pierwsza kwarta była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Później to wszystko uciekło. Wróciliśmy silniejsi po połowie, przełamaliśmy grę Portugalii. Dwie ostatnie kwarty były decydujące. Duży szacunek do rywali, którzy postawili nam trudne warunki. Na początku było trochę tremy - teraz jedziemy dalej.

Mike Taylor: Duży szacunek dla Portugalii za to jak zagrała w niskim składzie. Na pewno nie można powiedzieć, że ten mecz był łatwy, mimo że wynik na to wskazuje. W drugiej kwarcie mieliśmy problemy mentalne, problemy z koncentracją. Przez to tak naprawdę musieliśmy wygrać ten mecz dwa razy. Między innymi Łukasz Koszarek dał drużynie sporo w trzeciej kwarcie. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak zagraliśmy w drugiej połowie.

 

udostępnij