Wypowiedzi po meczu Polska - Belgia

Zapraszamy na wypowiedzi trenerów i zawodników po meczu Anwil Basketball Challenge Polska - Belgia.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Eddy Casteels (trener reprezentacji Belgii): Zagraliśmy świetnie w drugiej połowie. Tego potrzebowaliśmy po słabszych 20 minutach. Mieliśmy więcej energii, zagraliśmy momentami fantastycznie. Myślę, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo.

Jonathan Tabu: Nie zaczęliśmy dobrze, mieliśmy mnóstwo strat. W drugiej połowie się podnieśliśmy. Wiemy, że następnym razem musimy być konsekwentni od samego początku, aby pokonać tego typu drużynę.

Mike Taylor (trener reprezentacji Polski): Chciałbym podziękować miastu Włocławek za to, że jest tak świetnym gospodarzem. Byłem zadowolony z wielu rzeczy, szczególnie w defensywie. Takiej energii w tym elemencie potrzebujemy. Gracze z ławki robili świetne rzeczy. Kontrolowaliśmy mecz przez większość jego czasu. Przed ostatnią kwartą byliśmy pewni siebie, ale nie udało się wygrać. Patrzę na efektywność mojej drużyny. Mieliśmy sporo strat, a także przestrzelonych rzutów wolnych. To jest krok w przód w naszych przygotowaniach. W ofensywie musimy zagrać jednak zdecydowanie lepiej, jeśli chcemy wygrywać mecze.

Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku, chcemy wygrywać. Chodzi tutaj o poprawienie skuteczności w ataku. Jesteśmy przecież dobrze rzucającym zespołem wolne, więc musimy się na tym skoncentrować.

Adam Waczyński: Zatrzymać przeciwnika na 58 punktach to wielki sukces. Mogło być nawet, lepiej gdyby nie trójki Jonathana Tabu. Jesteśmy jeszcze w okresie przygotowawczym. Musimy popracować nad naszą ofensywą, także nad skutecznością rzutów wolnych. Szykujemy formę na najważniejsze mecze. Musimy być przygotowani na 18 dni, w których zagramy sześć spotkań. Nie jesteśmy usatysfakcjonowani, ale będziemy ze spokojem patrzyli w przyszłość.

Największy problem jest z naszą formą na razie. Najważniejsze dla nas jest dobrze grać w naszym systemie. Będziemy mieli czas na rzucanie, forma przyjdzie w odpowiednim momencie. Mamy doświadczonych zawodników, jesteśmy w stanie to zrobić. Wierzę w trenera, w ten zespół.

 

udostępnij