W środę rusza Anwil Basketball Challenge

Reprezentacja Polski po 10 latach przerwy zagra we Włocławku! W środę 24 sierpnia w Hali Mistrzów rozpoczyna się turniej towarzyski Anwil Basketball Challenge, w którym oprócz Biało-Czerwonych zagrają kadry Belgii, Gruzji oraz Szwecji. Transmisje meczów zespołu Mike’a Taylora w Polsacie Sport Extra HD i Polsacie Sport News.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

REPREZENTACJA POLSKI WE WŁOCŁAWKU (GALERIA)

W miniony weekend kadra brała udział w silnie obsadzonym turnieju towarzyskim ERGO Supercup 2016 w Ulm. Polacy wyjechali z Niemiec bez zwycięstwa - lepsze okazały się drużyny Rosji (77:89), Finlandii (71:80) oraz gospodarzy (61:80). Wcześniej reprezentacja Polski zagrała trzy mecze w Wiedniu. Tam ograła Islandię (82:71) i Austrię (79:71), a po zaciętym spotkaniu okazała się słabsza od Słowenii (76:81). Dodatkowo, podczas pierwszego zgrupowania w Wałbrzychu, Biało-Czerwoni zwyciężyli dwukrotnie z Holandią (84:79 i 82:64).

Teraz przyszła pora na kolejne starcia przed własną publicznością. We Włocławku pojawią się kadry Belgii, Gruzji i Szwecji. W środę o 20.00 zespół trenera Mike’a Taylora podejmie Belgów, z którymi grał w zeszłym roku podczas turnieju w Bydgoszczy. Najważniejszymi zawodnikami w zespole trenera Eddy’ego Castelsa będą rozgrywający hiszpańskiego Dominion Bilbao Basket Jonathan Tabu oraz skrzydłowy EWE Baskets Oldenburg Maxime De Zeeuw.

- Nie ukrywam, że nie mogę doczekać się świetnej atmosfery na meczach kadry - takiej, którą widziałem podczas meczów ligowych w Hali Mistrzów. Mam nadzieję, że wszyscy miło spędzimy ten czas i że kadra na stałe zawita do Włocławka - powiedział Robert Skibniewski.

W czwartek kadra zagra z Gruzją lub Szwecją, w zależności od wyników spotkań. Liderem Gruzinów z pewnością będzie znany z NBA Zaza Pachulia. Środkowy w nadchodzącym sezonie będzie występował razem z Kevinem Durantem i Stephenem Currym w Golden State Warriors. Oprócz niego wyróżniać mogą się Viktor Sanikidze, Giorgi Shermadini oraz Tornike Shengelia. Z kolei w szwedzkim zespole warto będzie się przyjrzeć Chrisowi Czerapowiczowi, który w nadchodzących rozgrywkach zagra w ekipie Miasto Szkła Krosno. Ponadto ważne role powinni odgrywać zawodnicy grający w Hiszpanii - Tobias Borg i Carl Engstrom.

- W imieniu całego zespołu chciałbym podziękować panu Prezydentowi i całemu miastu Włocławek za zaproszenie i możliwość pokazania się na turnieju międzynarodowym w Polsce. Jest to nasz ostatni krok w przygotowaniach do kwalifikacji do EuroBasketu. Chcemy je zakończyć mocnym akcentem. Atmosfera jest we Włocławku gorąca i nie możemy się jej doczekać - zaznaczył Adam Waczyński.


Harmonogram turnieju towarzyskiego we Włocławku:

24 sierpnia, 17:30 Szwecja - Gruzja
24 sierpnia, 20:00 Polska - Belgia (transmisja w Polsacie Sport Extra HD i Polsacie Sport News)

25 sierpnia, 17:30 Belgia - Szwecja/Gruzja
25 sierpnia, 20:00 Polska - Szwecja/Gruzja (transmisja w Polsacie Sport HD i Polsacie Sport News)


Terminarz kwalifikacji do EuroBasketu 2017:

Polska - Portugalia - środa, 31 sierpnia 2016 r., godz. 20.00, Włocławek

Białoruś - Polska - sobota, 3 września 2016 r., godz. 17.30, Mińsk

Polska - Estonia - środa, 7 września 2016 r., godz. 20.00, Lublin

Portugalia - Polska - sobota, 10 września 2016 r., godz. 19.30, Oliveira de Azemeis

Polska - Białoruś - środa, 14 września 2016 r., godz. 20.00, Toruń

Estonia - Polska - sobota, 17 września 2016 r., godz. 18.00, Tartu

 

udostępnij