Rozszerzona kadra ponownie ogrywa Gruzję

Rozszerzona reprezentacja Polski rozpoczęła swój drugi turniej w Chinach - tym razem w miejscowości Zhangjiagang. Kadra pokonała Gruzję 72:62.

news

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TURNIEJU

To było drugie spotkanie przeciwko Gruzji podczas pobytu rozszerzonej kadry w Chinach - wcześniej Biało-Czerwoni pokonali rywali 87:51. Teraz najlepszym strzelcem reprezentacji był Andrzej Mazurczak z 13 punktami. Kolejny dobry występ zanotował Mateusz Kostrzewski, który do 12 punktów dołożył dziewięć zbiórek.

- Dzisiaj mieliśmy problemy z koncentracją w pierwszej połowie, ale w drugiej już przejęliśmy inicjatywę i spokojnie kontrolowaliśmy wynik meczu. Wyjazd do Chin to bardzo fajny i ciekawy pomysł - szczególnie dla graczy, którzy grają tylko w Polsce, bo to nowe doświadczenie. Mamy bardzo dobrych trenerów, od których cały czas również czerpiemy wiedzę koszykarską. Aktualnie gramy drugi turniej. Został nam jeszcze jeden i na razie w samych superlatywach mogę się wypowiedzieć na temat tego wyjazdu - powiedział Jarosław Zyskowski.

W sobotę drużyna prowadzona przez trenerów Marka Łukomskiego i Artura Gronka zagra z Chinami.

 

Gruzja - Polska 62:72 (12:17, 18:16, 9:26, 23:13)

Polska: Mazurczak 13, Kostrzewski 12, Matczak 10, Nowakowski 10, Zyskowski 9, Kowalczyk 4, Grochowski 4, Bartosz 4, Parzeński 4, Trojan 2, Żołnierewicz 0

Najwięcej dla Gruzji: Dvalishvili 13, Jintcharadze 10

 

*w poniższych statystykach brakuje nazwiska zawodnika z nr 5 - to Przemysław Żołnierewicz


 

udostępnij