Udany początek Turnieju Nadziei Olimpijskich 2022

Dwa zwycięstwa zanotowały nasze kadry w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Pieszczanach. Kadra do lat 15 kobiet pewnie pokonała rówieśniczki ze Słowacji. Zwycięstwo nad reprezentacją gospodarzy zanotowali też nasza męska drużyna narodowa.

news

O wyniku podopiecznych Wojciecha Rogowskiego przesądziła dogrywka. Słowacy za sprawą Randuška Bruno doprowadzili do niej w ostatniej akcji podstawowego czasu gry po zbiórce w ataku. Wcześniej przewagę mieli Biało-Czerwoni. W połowie trzeciej kwarty Polacy prowadzili już różnicą 18 punktów, ale w kolejnych minutach mieli problem ze skutecznością.

W dodatkowym czasie gry nasza kadra rzuciła 9 punktów z rzędu i tę przewagę utrzymała już do końcowej syreny.

W czwartek nasze drużyny narodowe zmierzą się z reprezentacjami Węgier. Panie swój mecz rozpoczną o godzinie 13:00, panowie o 15:15. Transmisje ze spotkań będzie można śledzić TUTAJ

Słowacja U15K - Polska U15K 45:74 (7:22, 17:13, 10:23, 11:16)
Polska: Rakowska 17, Keller 10, Brzustowska 8, Woźna 7, Haegenbarth 6, Danielewicz 5, Troszka 5, Koryzna 4, Groth 4, Burliga 4, Gbiorczyk 2, Marczyńska 2.
Najwięcej dla Słowacji: Hudecová 10, Kaňuchová 9.

Słowacja U15M - Polska U15M 81:92 (16:17, 20:23, 16:21, 24:15, 5:16)
Polska: Łazarski 32, Buczkowski 14, Dąbrowski 14, Chalicki 8, Prochorowicz 6, Milicić 6, Hartman 4, Bartkowiak 2, Leniec 2, Misztal 2, Woźniak 2, Roszczka 0.
Najwięcej dla Słowacji: Golian 17, Horvát 16.