Kadra U18 kobiet ósmą drużyną ME

Na ósmym miejscu start w mistrzostwach Europy dywizji A zakończyła reprezentacja Polski U18 kobiet. W ostatnim meczu Polki uległy Finlandii 57:71. Mistrzostwo Europy wywalczyła Litwa, która po zaciętym spotkaniu pokonała w finale Hiszpanię. Sędzią tego spotkania była Paulina Gajdosz.

news Zdjęcia | FIBA

Do ostatniego meczu mistrzostw Europy Polki przystąpiły osłabione brakiem Agaty Makurat i Nikoli Tomasik.

W pierwszej połowie nasza reprezentacja wypadła dobrze w połowie pierwszej kwarty, gdy od wyniku 3:6 potrafiła rzucić 10 punktów z rzędu. Niestety jeszcze przed zakończeniem pierwszej części spotkania rywalki odzyskały prowadzenie.

Od tego momentu niemal do końca pierwszej połowy mecz był wyrównany. Niestety na przełomie drugiej i trzeciej kwarty nasz zespół zanotował przestój, który miał duży wpływ na końcowy wynik. Polki przez ponad sześć minut nie zdołały trafić do kosza od wyniku 34:33 tracąc kolejno 12 punktów.

Polki poprawiły jeszcze w trzeciej kwarcie skuteczność, ale ostatnią kwartę również rozpoczeły źle. Finlandia w pewnym momencie prowadziła już różnicą 18 punktów i bezpieczną przewagę utrzymała do końcowej syreny.

Najlepszym zespołem mistrzostw Europy dywizji A U18 kobiet została Litwa, która w finale pokonała Hiszpanię 78:75. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Francja. Do dywizji B spadły: Grecja, Szwecja oraz Bośnia i Hercegowina.

Finlandia - Polska 71:57 (20:19, 19:15, 12:11, 20:12)
Polska: Ullmann 15, Batura 9, Gilmajster 9, Mielnicka 6, Walczak 5, Kalenik 4, Ułan 4, Zając 3, Piasecka 2, Węcłaś 0.