Udany początek ME reprezentacji U16 mężczyzn

W dobrych humorach swój pierwszy mecz na mistrzostwach Europy zakończyła reprezentacja Polski do lat 16 mężczyzn. Polacy pewnie zwyciężyli Łotwę i objęli prowadzenie w grupie C.

news Zdjęcia | FIBA

Wyśmienity początek spotkania przesądził o pewnej wygranej reprezentacji Polski z Łotwą. Prowadzony przez Łukasza Kasperzec zespół rozpoczął zawody od wyniku 0:2, ale szybko uzyskał dziewięć punktów z rzędu i poczuł się pewniej na boisku. Polacy wymuszali sporą liczbę błędów po stronie rywali i wraz z upływem minut powiększał przewagę.

Pierwszą kwartę Polacy wygrali 28:8 i w kolejnych częściach spotkania mogli grać z większym spokojem. Rywale w żadnym momencie nie potrafili już odrobić strat do Biało-Czerwonych, którzy trafili 61 procent rzutów za dwa punkty. Z double-double spotkanie zakończył Tymoteusz Sternicki (14 pkt i 10 zbiórek).

Kolejne spotkanie nasza kadra rozegra w sobotę o godzinie 16:30 z Włochami. Dzień później Biało-Czerwoni zmierzą się z Turcją (początek zawodów 14:15).

Łotwa - Polska 54:87 (8:28, 14:21, 16:16, 16:22)
Polska: Sternicki 14, Leśniak 13, Baganc 11, Grzejszczyk 9, Mońko 9, Orłowski 9, Ambroziak 8, Kiejzik 4, Kowalczyk 3, Poradzki 3, Gusławski 2, Ratkowski 2.