Porażka kadry U18 kobiet na starcie ME

Od porażki mistrzostwa Europy dywizji A do lat 18 rozpoczęła reprezentacja Polski kobiet. Polki na starcie turnieju nie sprostały Turczynkom, po słabej pierwszej połowie przegrywając 44:52.

news Zdjęcia | FIBA

Polki źle rozpoczęły zawody. Rywalki po czterech minutach pierwszej kwarty prowadziły 10:0. W kolejnych minutach nasza reprezentacja poprawiła skuteczność w ataku, ale cały czas musiała odrabiać straty. Turczynki przez całe zawody były aktywne w strefie podkoszowej, zbierając aż 59 piłek, w tym 21 na atakowanej tablicy.

Ambitnie walczące Biało-Czerwone po pięciu punktach z rzędu Agaty Makurat na dwie minuty przed końcem doprowadziły do wyniku 44:48. Niestety w kolejnej akcji straciły punkty i już do końcowej syreny nie zdołały trafić do kosza.

W drugim sobotnim meczu grupy A Hiszpania po rzucie w ostatniej akcji meczu pokonała Włochy 72:71.