Kadra U18 mężczyzn lepsza od Niemiec w ME

Pierwsze zwycięstwo podczas mistrzostw Europy dywizji A zanotowała reprezentacja Polski do lat 18 mężczyzn. W Izmirze prowadzony przez Andrzeja Adamka zespół pokonał rówieśników z Niemiec 63:56. W poniedziałek w ostatnim meczu grupowym Biało-Czerwoni zmierzą się z Hiszpanią.

news Zdjęcia | FIBA

Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta. W niej Biało-Czerwoni nie tylko odrobili straty, które mieli do przerwy, ale przede wszystkim uzyskali prowadzenie. W kolejnych minutach wynik często oscylował wokół remisu, ale w ostatnich trzech minutach punkty uzyskiwali już tylko nasi reprezentanci.

Ostatni fragment spotkania Polacy wygrali 8:0, wymuszając sporo błędów po stronie rywali.

W całym spotkaniu reprezentacja Polski lepiej niż rywale wykonywała rzuty wolne, uzyskała też dwukrotnie więcej punktów po stratach.

Najlepszym punktującym spotkania był Anthony Wrzeszcz, który oprócz 17 punktów miał 4 zbiórki i 5 asyst.

Na zakończenie zmagań grupowych nasza kadra zmierzy się z Hiszpanią. Początek poniedziałkowego spotkania o godzinie 19:30 polskiego czasu.

Niemcy - Polska 56:63 (15:16, 19:14, 7:15, 15:18)

Polska: Wrzeszcz 17, Busz 9, Kempa 9, Wilczek 9, Luczynski 6, Bereszyński 4, Duda 4, Andrzejewski 3, Grzesiak 2, Niemiec 0, Stupnicki 0, Węgrowski 0