Biało-Czerwoni lepsi od Ukrainy w ME U20

Reprezentacja Polski do lat 20 mężczyzn zrobiła ważny krok w kierunku utrzymania w dywizji A. W meczu, którego stawką była rywalizacja o 13. miejsce w mistrzostwach Europy nasz zespół pokonał Ukrainę 95:59, osiągając wyraźną przewagę po zmianie stron.

news Zdjęcia | FIBA

Polacy zaczęli mecz niemrawo, w żadnym elemencie nie przypominając zespołu, która na otwarcie turnieju potrafił zwyciężył półfinalistę ME Czarnogórę. Niedokładność w ataku oraz słaba postawa w defensywie sprawiła, że trener Jacek Winnicki już po 3,5 minutach musiał poprosić o przerwę na żądanie.

Wskazówki trenera przyniosły wymierny efekt, bo od stanu 0:6 nasza kadra doprowadziła do remisu 9:9. W kolejnych minutach Ukraina znów miała jednak przewagę, wygrywając tę część spotkania 18:13.

Na szczęście w kolejnych minutach Biało-Czerwwoni dominowali już na boisku. Skuteczna gra Filipa Siewruka oraz przede wszystkim dobra postawa w obronie sprawiła, że początek drugiej kwarty gracze znad Wisły wygrali 13:0. Od tego momentu nasz zespół powiększał już tylko przewagę.

W ostatnim meczu turnieju Polacy zmierzą się z Portugalią. Wygrana zapewni podopiecznym Jacka Winnickiego utrzymanie w dywizji A. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 16. Transmisja YouTube FIBA.

Polska - Ukraina 95:59 (13:18, 28:12, 26:9, 29:20)
Polska: Siewruk 20, Milicić 16, Coulibaly 10, Czoska 9, Tomaszewski 9, Gordon 7, Marchewka 7, Kłaczek 5, Winkowski 4, Białaczowski 2, Pluta 0.