Polki siódmą drużyną ME do lat 20

Reprezentacja Polski do lat 20 kobiet zakończyła swój start w mistrzostwach Europy dywizji A na siódmym miejscu. W ostatnim meczu rozgrywanego w Sopron turnieju Biało-Czerwone pokonały Serbię 70:57. Mistrzem Europy została Hiszpania, która w finale zwyciężyła Czechy.

news Zdjęcia | FIBA

Wyraźnie wygrana walka pod tablicami oraz lepsza skuteczność rzutowa zapewniła reprezentacji Polski U20 kobiet wygraną z Serbią. Duża w tym zasługa Alicji Rogozińskiej, dla której były to najlepsze zawody podczas tego turnieju. Obwodowa Biało-Czerwonych rzuciła 19 punktów, trafiając m.in. 8 z 10 rzutów za dwa punkty, miała też 7 zbiórek i 6 asyst.

Polki dwucyfrową przewagę wypracowały już w drugiej kwarcie, ale tuż przed przerwą oba zespoły dzieliło zaledwie jedno trafienie z gry. W trzeciej odsłonie nasz zespół ponownie stopniowo powiększał jednak przewagę, dzięki czemu przed ostatnią odsłoną prowadził 55:41. Wypracowanej przewagi podopieczne Krzysztofa Szewczyka nie straciły już do końcowej syreny.

Kolejny raz na parkiecie nie pojawiła się najlepsza punktująca polskiego zespołu Magdalena Szymkiewicz.

Najlepszą druzyną Starego Kontynentu została Hiszpania. Reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego w finale zwyciężyła Czechy, które pokonały nasz zespół w ćwierćfinale, 47:42. Trzecie miejsce dla Włoch.

Polska - Serbia 70:57 (20:13, 13:16, 22:12, 15:16)
Polska: Rogozińska 19, Borkowska 14, Piechowiak 13, Kurach 12, Sobiech 5, Kuczyńska 4, Żukowska 3, Kobylińska 0, Masłowska 0, Przyszlak 0, Wnorowska 0.