Niemcy lepsi od reprezentacji Polski w Lublinie

Kadra Niemiec wygrała z reprezentacją Polski 72:69 w meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw świata, rozegranym w hali Globus w Lublinie.

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Początek był bardzo wyrównany, a przez twardą defensywę obie drużyny nie zdobywały zbyt wielu punktów. Po późniejszej akcji 2+1 Justusa Hollatza to przyjezdni mieli sześć punktów przewagi. Po chwili Biało-Czerwoni zanotowali jednak serię… 6:0 i po zagraniu Jarosława Zyskowskiego mieliśmy remis! Ostatecznie dzięki akcji Davida Kramera po 10 minutach było 13:16.

Drugą kwartę kadra Niemiec rozpoczęła od serii 9:0 i po kolejnym rzucie Kramera mieli już 12 punktów przewagi. Pojedyncze akcje Aleksandra Balcerowskiego oraz Jakuba Schenka nie wystarczały, aby realnie odrabiać straty. W końcówce trójkę trafił co prawda Jakub Garbacz, ale takim samym trafieniem z syreną kończącą kwartę odpowiedział David Kramer. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 30:40.

Trzecią kwartę zespół trenera Igora Milicicia rozpoczął od małej serii 5:0, dzięki czemu znacznie zmniejszył straty. W ważnych momentach reagowali na to jednak swoimi rzutami Dominic Lockhart oraz Christian Sengfelder. Po późniejszej trójce Robina Benzinga przewaga gości wynosiła aż 13 punktów. Dzięki trafieniu z połowy Jakuba Garbacza po 30 minutach było 51:61.

W kolejnej części spotkania ekipa trenera Gordona Herberta bardzo szybko przekroczyła limit przewinień, co starali się wykorzystać Biało-Czerwoni. Późniejszy świetny fragment Aleksandra Balcerowskiego pozwolił im się zbliżyć na zaledwie pięć punktów. Niezwykle ważną trójką odpowiedział jednak Dominic Lockhart i to przyjezdni mogli kontrolować wydarzenia w ostatnich minutach. W końcówce rzuty wolne trafiał Jakub Schenk, ale ostatecznie Niemcy wygrali 72:69.

Polska - Niemcy 69:72 (13:16, 17:24, 21:21, 18:11)

Polska: Schenk 17, Balcerowski 16, Zyskowski 14, Garbacz 9, Gielo 5, Michał Kolenda 3, Mazurczak 2, Marcel Ponitka 2, Dziewa 1, Karolak 0, Olejniczak 0

Niemcy: Kramer 24, Lockhart 13, Hollatz 8, Sengfelder 8, Doreth 6, Benzing 5, Jallow 4, Kratzer 4, Kessens 0, Amaize 0